Ładowanie Wydarzenia

Niedzielne Spotkania Medytacyjne ONLINE Sanghi Cud Uważności

Drodzy,

od września 2019 rozpoczęliśmy działalność wrocławskiej Sanghi Cud Uważności, czyli wspólnoty praktykujących w tradycji Thich Nhat Hanha / Plum Village.

Spotykamy się regularnie, raz w tygodniu, w niedziele, od godz. 18:00-20:00.

W obecnej sytuacji pandemii spotykamy się w trybie ONLINE – na platformie zoom.

Spotykamy się po to by:

1. wspólnie medytować (medytacja mindfulness) – 20 min medytacji siedzącej prowadzonej, 10 min medytacji w chodzeniu, 20 min medytacji siedzącej w ciszy

2. dzielić się naukami dharmy w tradycji Thich Nhat Hanha – wspólnie czytamy fragmenty tekstów na wybrany temat a następnie wsłuchujemy się w siebie, rozważając i dzieląc się swoim doświadczeniem, odczuciami i refleksjami na ten temat (tzw dharma sharing)

3. doświadczać bycia we wspólnocie, wsparcia, akceptacji i życzliwości, a także wspólnego działania dla dobra nas wszystkich i całego świata

4. rozwijać w sobie i pielęgnować uważność/mindfulness, świadome życie w świecie, w różnych jego obszarach, praktykować świadome podejmowanie właściwych decyzji i działań, uważne słuchanie i uważną mowę, wzajemnie wspierać siebie i dbać o siebie i środowisko w jakim żyjemy.

Planujemy medytacje i spotkania otwarte, spacery uważności w różnych miejscach i rejonach miasta, celebrację wspólnych posiłków, wspólne ceremonie herbaty, dni uważności i wyjazdowe odosobnienia, wspólne wydarzenia dla świata, dla ziemi, dla innych istot potrzebujących wsparcia- i wiele wiele innych praktyk i działań.Każdy w naszej wspólnocie może zaproponować coś od siebie i pielęgnować to, co dla niego ważne i istotne, przy wsparciu całej Sanghi.

Spotkania są otwarte i zapraszamy na nie wszystkie zainteresowane osoby – bez względu na wiek, płeć, preferencje, tradycje czy wyznanie – nowe osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa. Spotkania rozpoczynamy zawsze od medytacji, prosimy więc o PUNKTUALNE PRZYBYWANIE – czyli kilka minut przed rozpoczęciem spotkania. Jeśli przyjdziesz spóźniona/y i medytacja będzie już trwała, poczekaj proszę do przerwy pomiędzy medytacjami (ok 18:20-18:30 i o 19:00) i wtedy dołącz do nas.

Sangha to inaczej wspólnota praktykujących (praktykujemy uważność / mindfulness). Spotykamy się regularnie we Wrocławiu (a także na odosobnieniach), by medytować w duchu nauk Thich Nhat Hanha, dzielić się swoim doświadczeniem i wspierać w codziennym wzrastaniu, a także wprowadzać w życie i zgłębiać nauki, z którymi można zapoznać się przede wszystkim poprzez:

1) stronę Plum Village – Mindfulness Practice Centre in the tradition of Thich …https://plumvillage.org/ ,
2) stronę pierwszej i najstarszej, warszawskiej Sanghi w Polsce – Uśmiech Buddy –www.usmiechbuddy.org

3) stronę Sanghi Wrocławskiej na FB: Sangha Cud Uważności https://www.facebook.com/medytacjemindfulness/

4) poprzez liczne – wydane również w języku polskim książki Thich That Hanha i wykłady dostępne na youtube.

Na bazie nauk i praktyk w tradycji Thich Nhat Hanha powstawały także świeckie praktyki mindfulness, które wielu z nas są już znane i które praktykujemy od lat.

Zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniach Sanghi zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: Lidia Żurawowicz, www.artofmindfulness.pl, 604 589 732, lidia.zurawowicz@gmail.com.

Spotkania są darmowe, jedynie w przypadku spotkań stacjonarnych prosimy o dobrowolne składki na wynajem sali.

Serdecznie zapraszamy !

10 październik
niedziela @ 06:00 pm - 08:00 pm

Details

Organizer

Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz

Venue

ONLINE

  • Phone:
    604 589 732