meditate-1851165

Medytacja dociekania ”Czym jest świadome życie dla mnie”

 Zapraszam Cię do poniższej medytacji, w której możesz podociekać, czego tak naprawdę pragniesz, co jest dla Ciebie ważne, jak chcesz by wyglądało Twoje życie…

Podążając za kolejnymi pytaniami, obserwuj co się pojawia chwila po chwili: myśli, komentarze, reakcje, odpowiedzi i emocje lub inne doznania…kieruj na nie swą życzliwą, nieoceniającą uwagę…przyglądaj się temu wszystkiemu z zainteresowaniem…może masz szansę dowiedzieć się czegoś więcej o sobie…może dotknąć czegoś, co było odłożone na bok…W tej medytacji po prostu zauważaj, co wyłania się ze świadomości, nie wysilaj przy tym intelektu – pozwól CISZY przemówić do Ciebie…

Jeśli chcesz, możesz notować odpowiedzi i wrażenia, aby móc kiedyś jeszcze do nich powrócić…zweryfikować…sprawdzić czy coś się zmieniło….Życzę uważnej I owocnej podróży wgłąb siebie….zamknij oczy, skontaktuj się z oddechem, z ciszą w Tobie i rozpocznij uważne zapytywanie:

Czym jest dla Ciebie świadome życie ?

Czy świadome życie to życie szczęśliwe?

Co możesz zrobić już teraz, by żyć bardziej świadomie, szczęśliwie, cokolwiek to dla Ciebie znaczy ?

 Co dla Ciebie jest w życiu najbardziej istotne ?

Czy możesz już teraz za tym podążyć, dać temu więcej przestrzeni w swoim życiu?

Jak to zrobisz? A może już to robisz…?

Czy to, co robisz obecnie, jak żyjesz,  odżywia Cię, ożywia i wzmacnia ?

Ile  miejsca w Twoim życiu dajesz temu, co naprawdę Ci służy i jest dla Ciebie ważne ?

Czy kiedy robisz coś świadomie, z pełnym, życzliwym nastawieniem i zaangażowaniem, sprawia to, że czujesz się bardziej szczęśliwa(y) ?

Jak czujesz się w tej chwili, kiedy jesteś w pełni obecna(y), tu i teraz, ze swoim oddechem, z tymi pytaniami w Tobie oraz z tym, co się pojawia ?

A może Twój umysł oddalił się już i błądzi gdzieś indziej ? Zauważ to…i uśmiechnij się do siebie…kolejna chwila może być znów chwilą świadomości…lub nie…co wybierasz ?

Jeśli zechcesz, możesz podążyć teraz za tym, co się pojawiło, co zaciekawiło Cię lub ożywiło lub za tym, co jest dla Ciebie ważne w tej chwili. Zacznij robić to świadomie, uważnie, obserwując doznania, myśli, emocje …zauważ różnicę, kiedy jesteś w pełni obecny(a) w kolejnych chwilach..

Bez względu na to, gdzie jesteś, kim jesteś, co robisz, już teraz, w tej chwili, możesz żyć świadomie, robiąc to, co jest po prostu do zrobienia, będąc w tym w pełni obecnym, chwila po chwili.

Być może zauważysz, jak z czasem, ze świadomej obecności zaczynają wypływać bardziej świadome, mądre działania oraz jak zmienia się Twoje samopoczucie i jakość Twojego życia.

Przez chwilę pozostań jeszcze w ciszy, z tym wszystkim czego doświadczasz w tej chwili…a następnie świadomie podąż za tym, co w tej chwili najbardziej domaga się Twojej uwagi…