Ładowanie Wydarzenia

Mindfulness – medytacje, coaching uważności – każdy poniedziałek 20:30

Mindfulness – medytacje i coaching uważności (20:30-21:30) – to zajęcia medytacyjne rozwijające uważność, empatię, samoświadomość. Pierwsza część zajęć to różne rodzaje praktyki uważności w formie medytacji, pogłębione następnie poprzez ćwiczenia dociekania w tzw. diadach komunikacyjnych (coaching w parach), podczas których uczymy się i rozwijamy umiejętności głębokiego, uważnego słuchania i uważnej komunikacji. Uważne słuchanie i dociekanie – w atmosferze akceptacji i nieosądzania, prowadzi często do nowych wglądów i lepszego rozumienia procesów zachodzących w naszym życiu, w relacjach, w umyśle i w emocjach. Dzięki dociekaniu możemy także dotrzeć do najgłębszej esencji nas samych i spotkac w sobie źródło tego, czego poszukujemy zwykle na zewnątrz.
 

Wspólna praktyka rozwijania uważności jest dla wszystkich, którzy pragną znaleźć chwilę na zatrzymanie w biegu życia, spojrzeć na to, co dzieje się tu i teraz, zauważyć bogactwo chwili i wszystko co się w niej pojawia w jasnej soczewce uważności, z życzliwością skontaktować się ze sobą, ze swoim ciałem, uspokoić myśli i emocje, wyciszyć się, przywrócić spokój i równowagę w przyjaznej, wspierającej atmosferze grupy.

„Uważność oznacza bycie skoncentrowanym w określony sposób: Świadomie – tu i teraz, bez wartościowania i osądzania. Ten rodzaj uwagi sprzyja czujności i wspiera jasność umysłu, jak również zdolność do akceptacji obecnej chwili taką, jaka jest. Uświadamia nam ona fakt, że nasze życie składa się z całego szeregu chwil. Jeśli większości z tych chwil nie przeżywamy w pełni – omija nas w naszym życiu to, co najcenniejsze, nie dostrzegamy bogactwa i głębi możliwości, które pomagają nam rozwijać się i zmieniać. Uważność jest prostą i jednocześnie nadzwyczaj skuteczną metodą, by włączyć się w nurt życia, odkryć w sobie mądrość i siły witalne”.– Jon Kabat-Zinn

Jak potwierdzają liczne badania, praktyka świadomej, pełnej obecności przynosi nieocenione korzyści – zwiększone poczucie szczęścia, sensu i satysfakcji z życia, spokoju i równowagi wewnętrznej, większą kreatywność, zdrowsze relacje, redukcję stresu, skuteczniejsze radzenie sobie z chorobami oraz wszelkimi trudnościami i wyzwaniami, jakie niesie życie.

Jeśli chcesz pełniej i bardziej świadomie doświadczać życia, siebie i innych, zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, jakość swojego życia, relacje i dobrostan – zapraszam do wspólnej, regularnej praktyki rozwijania uważności. Jedną z medytacji, którą praktykujemy regularnie, jest medytacja miłującej dobroci (loving kindness/metta), otwierająca serce, rozwijająca empatię i współodczuwanie dla siebie i innych.

Wstęp na  medytacje: 
1. karnet Drzewo Życia – studio jogi
2. karta multisport
3. jednorazowa opłata 35 zł

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o praktyce Mindfulness/Uważności oraz o Mindfulness&Zen Coachingu, zajrzyj do zakładek na mojej stronie www.artofmindulness.pl

Zapraszam serdecznie ♥
Lidia Żurawowicz

KIEDY ?
Spotykamy się w PONIEDZIAŁKI  o godz. 20:30-21:30 i od 21:30-22:00.

GDZIE ?
W Studiu Jogi Drzewo Życia
ul. Tęczowa 57, bud G., wejście od podwórka

ZAPISY: Studio Jogi Drzewo Życia
Tel: 510 619 880
https://www.facebook.com/drzewozyciajoga/?hc_ref=SEARCH

Serdecznie zapraszamy i bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia ! 

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, Coach i Trener Uważności / Mindfulness Coach. Od wielu lat praktykuje medytacje (buddyjskie, sufickie, świeckie), jest nauczycielem akademickim, nauczycielką Mindfulness i Certyfikowaną Nauczycielką Programu Redukcji Stresu opartej na Uważności MBSR (certyfikat The Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA, Niemcy oraz Polski Instytut Mindfulness POLIM).
Uczestniczy regularnie w retreatach medytacyjnych. Organizuje i prowadzi medytacyjne weekendy Uważności, sesje Mindfulness&Zen Coachingu, sesje relaksacyjne i medytacyjne – zarówno grupowe jak i indywidualne. Współpracuje z firmami, organizacjami, szkołami i uczelniami. Zafascynowana jest potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym i empatycznym.

Więcej informacji:
Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz
www.artofmindfulness.pl
lidia.zurawowicz@gmail.com
tel. +48 604 589 732

09 Marzec
poniedziałek @ 08:30 pm - 09:30 pm

Details

  • Start:
    marzec 09 @ 08:30 pm
  • End:
    marzec 09 @ 09:30 pm
  • Event Category:
  • Event Tags:

Organizer

Venue

Joga we Wrocławiu – Drzewo Życia

ul. Tęczowa 57, bud.G, 1 piętro
Wrocław, dolnośląskie Polska

+ Google Map