Mindfulness & Compassion

Trening Mindfulness & Compassion jest treningiem pogłębiającym praktykę mindfulness i poszerzającym ją o kolejne istotne dla naszego dobrostanu aspekty – nie tylko dalszej pracy z umysłem, ale także otwierania serca na to wszystko, co jest obecne w bieżącej chwili, w naszym życiu i w relacjach ze sobą i z innymi. Nie jesteśmy bezludnymi wyspami – w relacjach odzwierciedla się nasza mądrość, samoświadomość, poczucie bezpieczeństwa i jaśnej możemy zobaczyć miejsce w życiu, w którym właśnie jesteśmy i zaprzyjaźnić się z nim. Uczymy się rozwijać empatię w relacjach, szacunek i życzliwość dla samych siebie i dla innych, znajdujemy sens i radość bycia ze sobą i z innymi, w życiu takim jakie jest. Uczymy się także dbać o siebie samych i o siebie nawzajem. Rozwijamy samoświadomość i epatię, docieramy do miejsc, w których możemy się spotkać ze sobą w akceptującej, pełnej mądrości i życzliwości przestrzeni. Jak mawiał suficki mistyk, Rumi…”poza pojęciami dobra i zła, jest przestrzeń – tam możemy się spotkać”:

„Out beyond ideas of wrongdoing
and rightdoing there is a field.
I’ll meet you there.
When the soul lies down in that grass
the world is too full to talk about.” 

Twoje życie i Twoje relacje mogą stać się pełniejsze, głębsze, trwalsze, spokojniejsze, bardziej satysfakcjonujące i harmonijne, dzięki rozwijaniu i pielęgnowaniu w sobie stanu bycia w uważności, otwartości serca i umysłu, życzliwości, szacunku i empatii oraz umiejętności uważnego słuchania i odpowiadania z uważnością na potrzeby chwili.

Trening skierowany jest przede wszystkim do tych osób, które ukończyły już jakikolwiek warsztat mindfulness (np. MBSR) i pragną kontynuować praktykę, pogłębiając ją i poszerzając o kolejne aspekty współczucia i mądrości serca. Jeśli nie kończyłaś/eś żadnego treningu mindfulness, też jesteś mile widziana/y – Ty także możesz dołączyć do naszej wspólnoty praktyków uważności i cieszyć się rosnącą samoświadomością, pełną obecnością w życiu i dobrymi, pełnymi szacunku relacjami ze sobą i z innymi.

Mindfulness & compassion to praca nie tylko z umysłem i rozwijanie jego otwartości, przejrzystości, spokoju i jasności, ale także zintegrowanie go z mądrością serca, empatią i współodczuwaniem. W nurcie Mindfulness mówi się, że zawiera w sobie także pojęcie ‚heartfulness’ – oznaczające otwartość i mądrość zarówno umysłu jak i serca. To jakby dwa nierozłączne skrzydła, niezbędne do tego, byśmy mogli wzlecieć i żyć pełnią życia. W otwartości i mądrości zarówno umysłu jak i serca kryje się sekret spełnionego życia. 

„There are two wings of mindfulness – clarity of mind and kindness of the heart” …zapraszam Cię do tego, by doświadczyć PEŁNI tego jak możesz korzystać z obu tych skrzydeł na raz, by wznieść się do lotu jeszcze wyżej i szybować przez życie w harmonii, spokoju, otwartości…w zgodzie na to co jest…i z życzliwością dla tego co się pojawia, dla całej jego zmienności i nieprzewidywalności… 

W trakcie tego 8-tygodniowego treningu będziemy praktykować uważnie oba te aspekty – zarówno ‚mindfulness’ jak i ‚heartfulness’ – w połączeniu – nauczymy się obdarzać mądrością i miłością serca nas samych a także innych i świat, w którym żyjemy. Stąd możemy czerpać siłę, spokój, uzdrowienie..

Nasze zajęcia mają głównie charakter doświadczalny ale także solidne podstawy naukowe – korzystamy z elementów programu Mindfulness Based Stress Reduction (prof Jon Kabat Zinn, Saki Santorelli), Psychoterapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT) wg Paula Gilberta oraz z programów Mindfulness & Compassion wg Tary Brach, dr Kristin Neff oraz Fritza Kostera, Erika van den Brinka i innych.

„Uważność nie oczyści życia z całego bólu i wszelkich napięć, może jednak pomóc nam reagować na nie bardziej życzliwie i empatycznie w stosunku do siebie samych i otoczenia. Prawdziwa uważność jest przepełniona ciepłem, współczuciem i zainteresowaniem. W uważności wychodzimy naprzeciw, akceptujemy, dbamy o siebie i innych. Kiedy siedzimy ze świadomością, że nie musimy osądzać, zaczynamy odzyskiwać umiejętność, zarówno tę, by stanąć mocno na nogach, a także by pełniej zanurzyć się w naszym doświadczeniu. Zaczynamy rozumieć, że wszystko jest tymczasowe, jednocześnie pulsujące i żywe. Zaczynamy traktować siebie z większą troską i widzieć wyraźniej, a potem z kolei przenosić to na innych. Zaczynają się zacierać granice między nami a innymi. Dotykamy naszej zarazem rozbitej, jak i całej ludzkiej natury – bez wysiłku, z większą pewnością, pozwalając sobie na pełniejsze obcowanie z tym, co po prostu jest. Dzięki temu mindfulness może uzdrawiać”. Saki Santorelli

Podczas tego treningu pogłębimy naszą praktykę dotyczącą świadomego oddechu – będziemy oddychać nie tylko uważnie ale i z większą życzliwością i zrozumieniem dla siebie. Nauczymy się przywracać nasz system regulacji emocji do równowagi. Znajdziemy swoją Bezpieczną Przestrzeń, do której zawsze będziemy mogli się udać, by odzyskać siły i spokój. Stopniowo będziemy pracować z medytacją miłującej dobroci (życzliwości, metta) oraz spacerować tak, by czerpać przyjemność dla ciała i ducha. Będziemy życzliwością i współczuciem obejmować swoje własne demony, ograniczenia, przeszkody, opór, zagrożenia i wszystkie bariery, które chronią nas przed miłością…Znajdziemy swoją własną mantrę życzliwości i współczucia dla siebie, podążymy własną ścieżką współodczuwania i empatii. Poszukamy na ścieżce Przyjaciela, wewnętrznego Przewodnika, który zawsze jest z nami. Postaramy się objąć życzlwością nasze nielubiane nawyki, spoglądając głębiej, jakie przesłanie niosą, czego są wyrazem, jakiej tęsknoty. Popracujemy z wewnętrznym Krytykiem.. Pozwolimy by z bagien naszego życia wyłonił się lotos, byśmy zobaczyli sprawy z trochę innej, szerszej perspektywy. Może dostrzeżemy, jak z ciemności wyłania się światło… Będziemy spacerować i oddychać w otwartości i mądrości serca – dbać o ciało, o ducha, o umysł, o serce, na swój wlasny, niepowtarzalny sposób. Będziemy kultywować porozumiewanie się bez przemocy, pełną szacunku komunikację oraz głębokie uważne słuchanie i świadome mówienie – przekonasz się jak bardzo to zmienia relacje. W medytacji będziemy dotykać ciszy i spokoju oraz samych siebie, dokładnie takich, jacy jesteśmy. Być może otworzymy drzwi do szczęścia i radości, tam gdzie nie spodziewaliśmy się ich wcale zobaczyć..Spotkamy czterech przyjaciół spełnionego życia i nauczymy się wybaczać sobie i innym, a także okazywać i cieszyć się wdzięcznością. Popracujemy z wartościami, jakie nam w życiu przyświecają i zintegrujemy mądrość i współczucie w naszej codzienności, nie zapominając o tym, jak możemy działać w świecie bardziej świadomie, mądrzej i uważniej. Zobaczymy dokąd zaprowadzi nas życie z serca (nie z głowy) i czy takie życie może przynieść nam Uzdrowienie… 
Te osiem tygodni to także okazja do dobrych, mądrych i serdecznych spotkań, za którymi wszyscy tęsknimy ♥ 
Serdecznie zapraszam ♥ 

Zapisy bezpośrednio u prowadzącej:
Lidia Żurawowicz, 604 589 732, www.artofmindfulness.pl,
email: lidia.zurawowicz@gmail.com

Trening będzie odbywał się w kolejne CZWARTKI, od godz. 19:00-21:00. Pierwsze spotkanie 8 LISTOPADA 2018, ostatnie przed Świętami – 20.12.2018 a po Świętach podsumowanie i zakończenie. To wspaniały czas by nakarmić się, tym co prawdziwie nas odżywia i uzyskać dostęp do tego, co najważniejsze w nas samych i w naszym życiu.

Koszt pojedynczego spotkania 30 zł. Spotkania można kontynuować, przechodząc pełny cykl treningu, ale można też dołączyć w dowolnej chwili lub przychodzić w wybrane czwartki, w miarę możliwości. Proszę o wcześniejsze zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniach. 

Pięknym uzupełnieniem Treningu może być dodatkowo wyjazdowy Dzień Uważności, w którym możecie uczestniczyć w dowolnym terminie (zwykle raz w miesiącu, w wybraną sobotę) lub indywidualne sesje coachingowe (szczegółowe info na priv).

Spotkania odbywać się będą w Akademii Rozwoju DalejMama,
ul. Jemiołowa 44 (domofon nr 10, lokal 107B na I piętrze), 
https://www.facebook.com/DalejMama/?rc=p
tel: 789 429 110

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, wykładowca akademicki (doktorat w dziedzinie Zarządzania), Coach Uważności/ MindfulnessZenCoach, Nauczyciel Mindfulness, z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji, Certyfikowany Nauczyciel MBSR w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy). Od 2015 roku prowadzę regularne Medytacje Uważności oraz sesje relaksacji we Wrocławiu. Medytacje Mindfulness, będące podstawą programu MBSR, praktykuję od 2009 roku. Nieustannie rozwijam swoje kompetencje i doświadczenie pod okiem doświadczonych nauczycieli, regularnie uczestniczę w szkoleniach dla nauczycieli mindfulness i odosobnieniach medytacyjnych. Uczestniczyłam w odosobnieniu w duchu Mindfulness & Compassion prowadzonym przez Fritza Kostera, autora Programu MBCT – Mindfulness Based Compassionate Living (Życie oparte na uważności i współodczuwaniu). Ukończyłam także Trening Zen Coachingu pod okiem jego twórcy, Kare Landfalda i oferuję indywidualne sesje Coachingu Uważności, będące doskonałym uzupełnieniem pracy w grupie i pogłębieniem samoświadomości. Organizuję i prowadzę medytacyjne weekendy Uważności, sesje relaksacyjne i medytacyjne, zarówno grupowe jak i indywidualne. Współpracuję z firmami, organizacjami, szkołami i uczelniami. Uważność w życiu codziennym jest moją pasją, stylem życia, dzięki któremu nabiera ono głębokiego sensu i zmienia się jego jakość. Zafascynowana jestem potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym, mądrym i empatycznym.