Medytacje Uważności i Mindfulness Zen Coaching

Praktykowanie uważności jest bardziej skutecznym sposobem utrzymania zdrowia. Wzmacnia nasz emocjonalny układ immunologiczny, dzięki czemu uodparniamy się na drobne, codzienne problemy w naszych relacjach, pozostając w otwartości i zaciekawieniu oraz głębokim kontakcie z otoczeniem i rzeczywistością”. Susan Gillis Chapman

Medytacje Uważności są dla wszystkich, którzy chcą pogłębić praktykę uważności w swoim życiu lub nauczyć się medytacji, znaleźć chwilę na zatrzymanie w biegu życia, spojrzeć na to, co dzieje się tu i teraz, zauważyć bogactwo chwili i wszystko co się w niej pojawia w jasnej soczewce uważności, z życzliwością skontaktować się ze sobą, ze swoim ciałem, uspokoić myśli i emocje, wyciszyć się, przywrócić spokój i równowagę w przyjaznej, wspierającej atmosferze grupy.

Praktyka i medytacje mogą odbywać się w grupie lub indywidualnie, w miejscu wybranym przez prowadzącą lub u klienta. Informacje odnośnie najbliższych spotkań w grupie zamieszczone są w Kalendarzu Wydarzeń

Koszt pojedynczych zajęć indywidualnych: 80-120 zł/1h (w zależności od miejsca odbywania się zajęć – do ustalenia indywidualnie).

„Za każdym razem, kiedy siadamy prosto – w poczuciu własnej godności – bez napinania się – otwierając się w pełni na to co się pojawia – uświadamiając sobie oddech – wchodząc w tę chwilę – uświadamiając sobie myśli i emocje – za każdym razem, kiedy budzimy w sobie ciekawość na to, co się pojawia, wcielamy naszą zdolność do bycia obecnym, w pełni świadomym i uważnym.

W ten sposób łączymy się z naszą pierwotną naturą – tym, co poprzedza wszelkie historie, poprzedza wszelką chwilową aktywność umysłu[…]

Kiedy dosłownie siedzimy, ze świadomością, że nie musimy osądzać, zaczynamy odzyskiwać umiejętność, zarówno tę, by stanąć mocno na nogach, a także by pełniej zanurzyć się w naszym doświadczeniu. Zaczynamy rozumieć, że wszystko jest tymczasowe, jednocześnie pulsujące i żywe. Zaczynamy traktować siebie z większą troską i widzieć wyraźniej, a potem z kolei przenosić to na innych. Zaczynają się zacierać granice między nami a innymi. Dotykamy naszej zarazem rozbitej, jak i całej ludzkiej natury – bez wysiłku, z większą pewnością, pozwalając sobie na pełniejsze obcowanie z tym, co po prostu jest.

Nie znaczy to, że nasze ‚siedzenie’ lub ‚oddychanie’ rozwiąże za nas problemy. Medytacja nie jest rodzajem magicznego myślenia czy wyszukaną metodą skuteczniejszego wyparcia, czy też zasłaniania tego, co mamy przed sobą. Przeciwwagą jest tutaj nasze zaangażowanie, postanowienie, by nie przestać widzieć, chęć uczciwego potraktowania siebie i innych.

Dzięki temu mindfulness może uzdrawiać.

Dzięki praktyce zachowujemy ostrość sądów i stanowczość, a jednocześnie zyskujemy łagodność. Dzięki umiejętności funkcjonowania bez manipulacji, bez wysilania się czy oceniania siebie praktyka mindfulness powoli odsłania zdolność ciała i umysłu do życia w pełni, niezależnie od tego, jakie ono jest oraz zdolność ciała i umysłu do odczuwania większej radości i satysfakcji” Saki Santorelli, „Twoje zdrowie potrzebuje Ciebie”.

Serdecznie zapraszam także na indywidualne sesje Mindfulness Zen Coachingu, polegające na byciu w pełni obecnym dla drugiej osoby, na uważnym słuchaniu i towarzyszeniu w drodze do źródła wszystkich odpowiedzi – do Twojej własnej Esencji – poprzez uważność, połączenie, medytację, empatię, bycie w pełni Tu i Teraz, słuchanie i zapytywanie o to, co najistotniejsze, co żywe w Tobie, co Cię sprowadza i co Ciebie prowadzi przez życie, co jest obecne teraz.

Mindfulness Zen Coaching jest medytacją we dwoje, w której możesz doświadczyć zarówno bycia wysłuchanym jak i samemu wsłuchać się głeboko w siebie – w bezpiecznej, przyjaznej, życzliwej atmosferze, pozbawionej oceniania i osądzania. Prowadzić nas będzie mądrość i otwartość serca i umysłu, cała nasza wiedza i doświadczenie, a także intuicja, empatia i szczere zaciekawienie drugą osobą. Będzie szansa na doświadczenie ciszy i własnej głębi, a w niej tego, za czym tęsknisz i czego pragniesz najbardziej w tej chwili.

Mindfulness Zen Coaching to towarzyszenie w powrocie do siebie, do swojego źródła i swojej życiowej esencji. To może być znalezienie długo poszukiwanych odpowiedzi, a czasem pozwolenie na pozostawanie z ‚nie wiem’ i odkrywanie co to dla Ciebie znaczy. Jak to jest świadomie pozostać z tym, co przynosi kolejna chwila. Czy możesz temu zaufać. Czy możesz na moment odpuścić kontrolę. Zen coaching to sprawdzanie siebie i swoich możliwości w sytuacjach do jakich nie jesteś być może przyzwyczajony. To przekraczanie granic umysłowych koncepcji i wkraczanie w dużo bogatszy obszar, jaki oferuje nam życie, a jakiego zdajemy się nie zauważać. To poznawanie NOWYCH DRÓG i nowych ścieżek…do siebie, do szczęścia..spełnienia..radości..miłości..spokoju..wewnętrznej siły i mądrości.

Jeśli nauczysz się pozostawać ze sobą, ze swoją tęsknotą i swoim pytaniem w stanie głębokiej ciszy, słuchania, akceptacji i zaufania – odkryjesz swoje własne wewnętrzne zasoby i potencjał do znajdowania odpowiedzi na pytania, z którymi przychodzisz. Masz szansę odkryć, co dla Ciebie działa najlepiej i zadbać o to na co dzień. Obecność coacha wspiera Cię w tym procesie. Coach pozostaje uważny nie tylko na Twoje słowa, ale na wszelkie inne istotne sygnały, jakie się pojawiają w trakcie sesji. Jest uważny na cały proces, na to jak zmienia się Twoja energia i gdzie podąża Twoja uwaga, a kiedy oddalasz się od siebie i swojej esencji – łagodnie zachęca do powrotu do pełnego kontaktu ze sobą i połączenia z jakością, której szukasz. Coach daje przestrzeń do zatrzymania i wsłuchania się w najbardziej istotne aspekty, które sam możesz łatwo przeoczyć. Coach nie daje odpowiedzi, lecz zachęca do znajdowania ich samemu, wspierając Cię swoją uważną obecnością i pytaniami jakie się wyłaniają w danej chwili. Towarzyszy Ci w drodze do Twojego własnego miejsca mocy, mądrości i uzdrowienia. Tam masz szansę odnaleźć wszystkie ważne dla Ciebie odpowiedzi.

Sedno Coachingu Uważności tkwi w uważnym słuchaniu i połączeniu. To czego pragniesz, czego szukasz, po co przychodzisz i czego Ci potrzeba – ujawnia się krok po kroku jeśli dasz temu Przestrzeń. W tej przestrzeni masz szansę doświadczyć swoich własnych najgłębszych zasobów – Esencji istnienia – które wyłaniają się ze słuchania i bycia w kontakcie ze sobą.

To czego uczysz się podczas sesji coachingu, możesz stosować na co dzień, dla siebie i w swoich relacjach z innymi (zarówno relacjach osobistych jak i zawodowych) i sprawdzać jak to DZIAŁA. Jaką zmianę wnosi w relacjach uważne słuchanie, medytacja, zaciekawienie, życzliwość i empatia oraz dawanie przestrzeni – dla siebie i dla drugiej strony. Twoje życie i Twoje relacje mogą stać się pełniejsze, głębsze, trwalsze, spokojniejsze, bardziej satysfakcjonujące i harmonijne, dzięki rozwijaniu i pielęgnowaniu w sobie stanu bycia w uważności, umiejętności uważnego słuchania i odpowiadania z uważnością na potrzeby chwili.

Mindfulness Zen Coaching to Przestrzeń na Oddech..

“Najcenniejszym darem jaki możemy komukolwiek ofiarować jest nasza uwaga.

Kiedy obejmujemy pełną uwagą tych, których kochamy –

rozkwitają oni niczym kwiaty.”

Thich Nhat Hanh

Sprawdź, czy Mindfulness Zen Coaching może być odpowiedzą na Twoje potrzeby – zachęcam do doświadczenia uważności w duchu Zen Coachingu, do wspólnej medytacji w przestrzeni pełnej empatii, uwagi, kreacji. Zapraszam serdecznie do kontaktu i umówienia się na indywidualną sesję – bezpośrednie spotkanie indywidualne lub via skype, w języku polskim lub angielskim.

Koszt pojedynczej sesji: 80-120 zł/1h (w zależności od miejsca odbywania się zajęć – do ustalenia indywidualnie).

W jednej sesji godzinnej można połączyć medytację mindfulness (30 min) z sesją coachingową (30 min). Zapraszam!

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, wykładowca akademicki (doktorat w dziedzinie Zarządzania), Coach Uważności / MindfulnessZenCoach, Nauczyciel Mindfulness, z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji, Certyfikowana Nauczycielka MBSR (Program Redukcji Stresu opartej na Uważności / Mindfulness-Based Stress Reduction) w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy). Od 2015 roku prowadzę regularne Medytacje Uważności oraz sesje relaksacji we Wrocławiu. Medytacje Mindfulness, będące podstawą programu MBSR, praktykuję od 2009 roku. Nieustannie rozwijam swoje kompetencje i doświadczenie pod okiem doświadczonych nauczycieli, regularnie uczestniczę w szkoleniach dla nauczycieli mindfulness i odosobnieniach medytacyjnych. Szkolę się w zakresie praktyki Zen Coachingu pod okiem jego twórcy Kare Landfalda. Organizuję i prowadzę medytacyjne weekendy Uważności, sesje relaksacyjne i medytacyjne, zarówno grupowe jak i indywidualne. Współpracuję z firmami, organizacjami, szkołami i uczelniami. Uważność w życiu codziennym jest moją pasją, stylem życia, dzięki któremu nabiera ono głębokiego sensu i zmienia się jego jakość. Zafascynowana jestem potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym, mądrym i empatycznym.

 
 

Tutaj możesz obejrzeć krótki filmik, na którym prowadzę sesję mindfulness i relaksację z dźwiękiem w Szkole Jogi Drzewo Życia