Ładowanie Wydarzenia

ZatrzymajSię, ZaParkuj – Praktyka Mindfulness pod Drzewem

Zapraszam serdecznie na Letnią odsłonę Mindfulness – medytacje uważności w parku, nieopodal Drzewa Życia.

Korzyści z praktyki medytacji uważności – takie jak wyciszenie, pogłębienie kontaktu ze sobą i redukcję stresu, połączymy ze zdrowotnymi korzyściami praktyki uziemienia (inaczej grounding/earthing) i przebywania na wolnym powietrzu, w bliskim kontakcie z ziemią, zielenią, pod parasolem drzew.

Pozwól sobie na chwile wytchnienia po dniu pracy czy nauki, na przestawienie zwrotnic z trybu działania na bardziej zrelaksowany tryb bycia, połączenia i świadomego oddychania…Zabierz ze sobą matę lub koc i medytuj z nami pod gołym niebem, dotykaj ziemi bosymi stopami podczas medytacji Mindful Walking, słuchaj śpiewu ptaków i szelestu liści podczas medytacji Mindful Listening, doświadcz kontaktu pleców i całego ciała z ziemią podczas praktyki Body scanning…posłuchaj ciszy w głębi siebie, zrelaksuj się w byciu w pełni obecnym TU i TERAZ, zanim przejdziesz do kolejnej czynności…Powróć do SIEBIE zanim wrócisz do domu…

Doświadcz Uważności w zieleni, na otwartej przestrzeni, tu gdzie jesteś…i kiedy tylko możesz…dołącz ♥

Dodatkowe korzyści z praktyki medytacji w parku to doświadczenie UZIEMIENIA (grounding/earthing), o którym mówi się coraz częściej, że ma właściwości uzdrawiające:

„Jak się okazuje spacer bosymi stopami po ziemi, chodzenie po zroszonej trawie jest nie tylko przyjemne, ale i zdrowe. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że dotykanie ziemi bosymi stopami sprawia, że czerpiemy z niej energię, która doskonale wpływa na nasz organizm, a zwłaszcza na prawidłową pracę układu immunologicznego i leczenie chronicznych stanów zapalnych.
Podczas dotykania ziemi bosą stopą absorbujemy z niej przeciwutleniacze, wykazujące działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Uziemienie redukuje poziom stresu i napięcia w organizmie, poprawia rytm snu i pozytywnie wpływa na regulację poziomu kortyzolu we krwi, wzmacnia układ odpornościowy oraz jest pomocne w zmniejszaniu różnego rodzaju bólu”.

Jeśli nie masz swojego koca czy maty ze sobą, ja będę je miała dla Ciebie 🙂 Przyjdź z tym z czym jesteś, taki jaki jesteś, by doświadczyć tego kim jesteś naprawdę i jak ważne jest Twoje połączenie ze sobą, ze światem, z naturą, z ziemią.. Dołącz do grona uważnych, medytujących wspólnie w miejskiej przestrzeni, być może dla siebie, a może w jakiejś wspólnej intencji…Dzielmy się naszym doświadczeniem, ale także ciszą, jaką będziemy pielęgnować w sobie, a może także jakąś inspiracją.. Doświadcz swobody i chwil zrelaksowanej uważności w miejskiej, zabieganej przestrzeni, korzystając z uroków zieleni, która jest tuż obok. W połączeniu, w medytacyjnym kręgu możemy zarówno korzystać sami jak i spotykać się po to, by wzmocnić nasze intencje kreowania takiej przestrzeni i świata, w jakim naprawdę chcemy żyć.

Zapraszam serdecznie ♥
Lidia Żurawowicz

KIEDY ?
Spotykać się będziemy w każdy czerwcowy wtorek – począwszy od 5.06.2018 – od godz. 17:30-18:30/19:00

GDZIE ?
W parku przy Szkole (LO XVII) przy ul. Tęczowej – naprzeciw Drzewa Życia, przy parkingu.

ZAPISY: Studio Jogi Drzewo Życia
ul. Tęczowa 57, Wrocław
Tel: 510 619 880
https://www.facebook.com/drzewozyciajoga/?hc_ref=SEARCH

Serdecznie zapraszamy i bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia ! W razie gdyby pogoda nie sprzyjała, spotkamy się jak dotąd, w małej sali Drzewa Życia.

Koszt: Medytacje w parku będą odbywać się za dobro-wolne-datki
A jeśli w razie niepogody medytować będziemy w sali – 20 zł/os.

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, Coach i Trener Uważności / Mindfulness Zen Coach. Od wielu lat praktykuje medytacje (buddyjskie, sufickie, świeckie), jest nauczycielem akademickim, nauczycielką Mindfulness i Certyfikowaną Nauczycielką Programu Redukcji Stresu opartej na Uważności MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction MBSR to oryginalny program prof. Jona Kabata-Zinna z Uniwersytetu Medycznego w Massachusetts (USA), jednostką certyfikującą jest The Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA, Niemcy).
Uczestniczy regularnie w retreatach medytacyjnych. Organizuje i prowadzi medytacyjne weekendy Uważności, sesje relaksacyjne i medytacyjne, zarówno grupowe jak i indywidualne. Współpracuje z firmami, organizacjami, szkołami i uczelniami. Szkoli się w zakresie Zen Coachingu pod okiem jego twórcy – Kare Landfalda. Zafascynowana jest potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym i empatycznym.

Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz
www.artofmindfulness.pl
kontakt@artofmindfulness.pl
tel. 604 589 732

19 Czerwiec
wtorek @ 05:30 pm - 06:30 pm

Organizer

Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz

Venue

Joga we Wrocławiu – Drzewo Życia

ul. Tęczowa 57, bud.G, 1 piętro
Wrocław, dolnośląskie Polska

+ Google Map