Ładowanie Wydarzenia

ZAPISY NA MARCOWY KURS MBSR – Redukcja STRESU – MINDFULNESS

Zapraszam na OdNowę w Uważności i większej świadomości siebie i otaczającego nas świata – w czasie trudnym dla nas wszystkich, tym bardziej potrzebujemy spokoju i wyciszenia, wsparcia, bliskości, odbudowy własnych zasobów sił i odporności, nauczenia się dbania o własne zdrowie psychiczne i fizyczne po to, by móc lepiej zadbać o siebie i o naszych bliskich. Dbając o nasze Teraz, dbamy o naszą przyszłość.
Zapraszam serdecznie na oryginalny 8-tygodniowy Trening Mindfulness (MBSR) w trybie ONLINE (grupa poranna lub wieczorna). Trening pozwala na znalezienie wewnętrznego spokoju i równowagi, zmniejszenie napięć i stresu, uwolnienie od starych nawyków i schematów myślenia oraz działania, które nam nie służą. Uważność pozwala żyć w pełni, tu i teraz i czerpać z bogactwa chwili bieżącej, wpływając na poprawę stanu zdrowia oraz samopoczucia. Podczas Treningu odkrywamy swój wewnętrzny potencjał, zasoby, siły, kreatywność, odnajdujemy na nowo sens i radość życia, a także możemy doświadczyć tego, jak bardzo plastyczny jest nasz mózg i jak pojemne nasze serce. Sprawdź czy Trening UWAŻNOŚCI – MINDFULNESS jest właśnie dla Ciebie!
Zainteresowane osoby serdecznie zapraszam do OSOBISTEGO KONTAKTU telefonicznego lub wysłania zgłoszenia czy zapytania mailem.
Trening rozpoczyna się 10.03.2021 (ŚRODA) i obejmuje 8 cotygodniowych spotkań (każde ok 2,5h-3h) a także tzw Dzień Uważności, który odbędzie się w sobotę pod koniec kwietnia.
Można zapisać się na grupę poranną w godz. 9:30-12:00 lub na grupę wieczorną w godz. 18:00-20:30.
Na każdym spotkaniu uczestnicy otrzymują szczegółowe wskazówki do praktyki, materiały edukacyjne i nagrania medytacji mindfulness do codziennej praktyki własnej pomiędzy spotkaniami.
PROSIMY O ZGŁOSZENIA NA KURS Z WYPRZEDZENIEM oraz umówienie się na bezpłatną rozmowę konsultacyjną (ok 30-40 min) w dogodnym czasie (będącą warunkiem przystąpienia do kursu i umożliwiającą omówienie wszelkich szczegółów, przebiegu kursu, oczekiwań etc). Rezerwacja miejsca na Kursie odbywa się po rozmowie indywidualnej i wpłacie zaliczki. Dla utrzymania atmosfery zaufania i bliskości, tworzymy niewielkie, kameralne grupy do 10 osób.
Co daje Trening MBSR ?
Podczas Treningu MBSR uczymy się przyjmować aktywną rolę w zarządzaniu własnym zdrowiem, emocjami, samopoczuciem i stresem, rozwijając mądrość, radość, spokój umysłu oraz życzliwość i empatię w swoim życiu.
“Regularne praktykowanie uważności może przynieść zmianę, która wydaje się niepozorna, lecz jej konsekwencje niezwykle istotne – mogą zmienić bieg Twojego życia. Możesz odkryć, że kultywowanie uważnej obecności pozwala ci odzyskać własne życie – tak właśnie twierdzi wiele osób praktykujących zgodnie z zasami programu MBSR” J.Kabat-Zinn
Z programu MBSR skorzystało juz tysiące osób na całym świecie.
Jest on prowadzony zgodnie z międzynarodowymi standardami, opracowanymi przez prof. Jona Kabata-Zinna w Klinice Redukcji Stresu na Uniwersytecie Medycznym w Massachussets (USA). Stosowany jest jako wspomaganie terapii medycznej i psychoterapii, a także w edukacji i szkolnictwie, biznesie, polityce i sporcie. W wielu krajach udział w programie MBSR jest zalecany przez lekarzy i terapeutów a jego skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.
Program MBSR obejmuje 8 cotygodniowych spotkań trwających 2,5h-3h w terminie od 10.03 do 28.04.2021, a także całodzienną praktykę w Dniu Uważności –  w sobotę w godz.10:00-17:00.
Koszt udziału w pełnym 8-tygodniowym Treningu MBSR ONLINE to 850 zł. Cały trening obejmuje 30h zajęć praktycznych! Możliwa płatność w ratach miesięcznych. Wystawiam faktury. Jeśli chciałabyś/chciałbyś uczestniczyć w Kursie a jedyną przeszkodą dla Ciebie jest jego koszt, proszę o kontakt.
Na program kursu składają się:
• Indywidualna konsultacja wstępna
• 8 cotygodniowych spotkań grupowych, każde ok 2,5h (tematy: czym jest uważność, postrzeganie siebie i świata, świadomość ciała, uważność i stres, uważność na myśli, radzenie sobie z trudnymi emocjami, uważna komunikacja, życie w uważności)
• Dzień Uważności – 7-godzinna sobotnia praktyka uważności
• Ćwiczenia, które uczestnicy wykonują w domu z pomocą nagrań (medytacja siedząca, body scan i uważna joga), praktyka nieformalna w ciągu dnia oraz inne narzędzia i materiały szkoleniowe a także wsparcie prowadzącej w całym procesie
• Indywidulna konsultacja po zakończeniu kursu i certyfikat ukończenia.
Liczne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki uczestnictwa w programie MBSR: redukcję stresu, niepokoju, zmęczenia, bezsenności oraz symptomów wielu chorób, odzyskanie równowagi wewnętrznej, rozwój samoświadomości i empatii oraz umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, emocjami i myślami. Więcej informacji znajdziesz na stronie
www.artofmindfulness.pl
Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, wykładowca akademicki (doktorat w dziedzinie Zarządzania), Trener i Coach Uważności, Mindfulness Zen Coach, Nauczyciel Mindfulness i Compassion (uważność i współczucie), z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji, Certyfikowana Nauczycielka MBSR w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy) oraz w Polskim Instytucie Mindfulness (POLIM). Od 2015 roku prowadzę regularne Medytacje Uważności oraz sesje relaksacji we Wrocławiu i poza Wrocławiem. Medytacje Mindfulness, będące podstawą programu MBSR, praktykuję od 2009 roku. Nieustannie rozwijam swoje kompetencje i doświadczenie pod okiem doświadczonych nauczycieli, regularnie uczestniczę w szkoleniach dla nauczycieli mindfulness i odosobnieniach medytacyjnych. Ukończyłam Trening Zen Coachingu pod okiem jego twórcy, Kare Landfalda i oferuję także indywidualne sesje Coachingu Uważności, będące doskonałym uzupełnieniem pracy w grupie i pogłębieniem samoświadomości. Organizuję i prowadzę medytacyjne weekendy Uważności, sesje uważnej jogi, relaksacyjne i medytacyjne, zarówno grupowe jak i indywidualne. Współpracuję z firmami, organizacjami, szkołami i uczelniami. Uważność w życiu codziennym jest moją pasją, stylem życia, dzięki któremu nabiera ono głębokiego sensu i zmienia się jego jakość. Zafascynowana jestem potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym, mądrym i empatycznym.
Więcej informacji na stronie: www.artofmindfulness.pl
Zapisy bezpośrednio u prowadzącej:
Lidia Żurawowicz, tel. 604 589 732
email: lidia.zurawowicz@gmail.com
Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany praktyką Mindfulness, zapraszam do bezpośredniego kontaktu – przed rozpoczęciem Kursu MBSR niezbędna jest indywidualna rozmowa z prowadzącą.
Serdecznie zapraszam !