Ładowanie Wydarzenia

START – Kurs Redukcji Stresu Mindfulness /MBSR na Nowy Rok – 8 tygodni

Kolejna edycja 8-tygodniowego Programu Redukcji Stresu opartej na Uważności MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction),  rusza 10 stycznia – spotkania odbywać się będą w środy, w godz. 19:00-21:30 przez kolejne 8 tygodni, w Studiu Jogi Drzewo Życia, ul. Tęczowa 57, bud.G, 1 piętro, Tel: 510 619 880, https://www.facebook.com/drzewozyciajoga/    http://drzewozycia.yoga/

Jeśli chcesz uświadomić sobie i uwolnić swój potencjał dzięki praktyce mindfulness….jeśli chcesz w ciszy rozpoznać siebie i dotrzeć do swoich własnych wewnętrznych zasobów zdrowia, siły i kreatywności, zauważyć, że póki oddychasz, jest z Tobą więcej w porządku niż nie w porządku.. Jeśli chcesz doświadczać życia, w którym jest mniej stresu, a więcej spokoju, świadomości, radości, życzliwości, empatii i mądrości, życia w którym doświadczasz w pełni chwili obecnej TU i TERAZ, w którym jest kreacja i rozwój, przyzwolenie i akceptacja oraz jasne i przejrzyste postrzeganie rzeczywistości….

ZAPRASZAM CIĘ SERDECZNIE do udziału w 8-tygodniowym Programie Redukcji Stresu MBSR, opartym na rozwoju UWAŻNOŚCI (MINDFULNESS). Dzięki temu programowi możesz: odzyskać siły, witalność, wewnętrzny spokój i równowagę, zmniejszyć stres i napięcia w życiu codziennym, uwolnić się od szkodliwych nawyków i schematów, a także załagodzić objawy wielu dolegliwości psychofizycznych.

Podczas tego intensywnego treningu, któremu zaufało już tysiące ludzi na świecie, rozwijamy potencjał uważności w życiu codziennym, powracając do życia w pełni, tu i teraz, by czerpać z bogactwa chwili bieżącej, bez względu na okoliczności. Uczymy się przyjmować aktywną rolę w zarządzaniu własnym zdrowiem, emocjami, samopoczuciem i stresem. Rozwijamy mądrość, radość, spokój umysłu oraz życzliwość i empatię w swoim życiu.

“Regularne praktykowanie uważności może przynieść zmianę, która wydaje się niepozorna, lecz jej konsekwencje niezwykle istotne – mogą zmienić bieg Twojego życia. Możesz odkryć, że kultywowanie uważnej obecności pozwala ci odzyskać własne życie – tak właśnie twierdzi wiele osób praktykujących zgodnie z zasami programu MBSR” J.Kabat-Zinn

Program MBSR jest prowadzony zgodnie z międzynarodowymi standardami, opracowanymi przez prof. Jona Kabata-Zinna w Klinice Redukcji Stresu na Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts (USA) w latach 70-tych XXw. Od wielu lat program stosowany jest jako wspomaganie terapii i psychoterapii, a także w edukacji i szkolnictwie, biznesie, polityce i sporcie – dla osób zdrowych, jak i tych, które borykają się z różnego rodzaju chorobami, dolegliwościami i stresem w życiu codziennym.
W wielu krajach udział w programie MBSR jest zalecany przez lekarzy i terapeutów.

Program obejmuje 8 cotygodniowych 2.5-godzinnych spotkań, praktykę własną pomiędzy spotkaniami, a także całodzienną, intensywną praktykę w Dniu Uważności – w sobotę w połowie grudnia. Na Dzień Uważności wyjeżdżamy z miasta, by praktykować w miejscu sprzyjającym relaksowi, medytacji, wśród natury i zieleni – w Domu Uważności w Sulistrowiczkach (30 km od Wrocławia).

Na program kursu składają się:
• Indywidualna konsultacja wstępna
• 8 cotygodniowych spotkań grupowych, każde ok 2,5h (tematy: czym jest uważność, postrzeganie siebie i świata, świadomość ciała, uważność i stres, uważność na myśli i emocje – radzenie sobie z trudnymi myślami i emocjami, uważna komunikacja, życie codzienne z uważnością)
• Dzień Uważności – 7-godzinna praktyka uważności
• Praktyka, którą uczestnicy wykonują w domu z pomocą otrzymanych nagrań (medytacja siedząca, body scan i ćwiczenia uważne jogi) oraz innych materiałów szkoleniowych
• Indywidulna konsultacja po zakończeniu kursu i certyfikat ukończenia.

Liczne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki uczestnictwa w programie MBSR: redukcję stresu, niepokoju, zmęczenia, bezsenności oraz wielu innych dolegliwości, odzyskanie równowagi wewnętrznej, rozwój samoświadomości i empatii oraz umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, emocjami i natłokiem myśli.

Miejsce spotkań:
Studio Jogi Drzewo Życia,
Wrocław, ul. Tęczowa 57, bud.G, 1 piętro, wejście od podwórka
Tel: 510 619 880
https://www.facebook.com/drzewozyciajoga/
http://drzewozycia.yoga/

Na kurs obowiązują zapisy telefoniczne lub mailowe – bezpośrednio u prowadzącej –

604 589 732, lidia.zurawowicz@gmail.com

Przed rozpoczęciem kursu należy umówić się z prowadzącą na bezpłatną konsultację wstępną, która jest warunkiem do jego przystąpienia.

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, wykładowca akademicki, nauczyciel mindfulness, z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji, Certyfikowana Nauczycielka MBSR w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy). Od 2015 roku prowadzi regularne Medytacje Uważności oraz sesje relaksacji we Wrocławiu. Medytacje Mindfulness, będące podstawą programu MBSR praktykuje od 2009 roku. Uważność w życiu codziennym stała się jej pasją, stylem życia, dzięki któremu życie nabiera głębokiego sensu i zmienia się jego jakość. Zafascynowana jest potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym, mądrym i empatycznym.

Koszt udziału w pełnym 8-tygodniowym Programie Redukcji Stresu MBSR: 850 zł (ok 30h praktyki) – możliwe raty, zniżki dla studentów.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz umówić się na rozmowę – zapraszam do bezpośredniego kontaktu:
Lidia Żurawowicz, tel: 604 589 732,
www.artofmindfulness.pl
email: kontakt@artofmindfulness.pl

Dbamy o bezpieczną, intymną atmosferą spotkań, uważność na siebie nawzajem oraz sprzyjającą wyciszeniu przestrzeń.

Serdecznie zapraszamy !

Jeśli chcesz możesz zajrzeć także do informacji zawartych w zakładce Praktyka – Trening MBSR. Serdecznie zapraszam !

10 Styczeń
środa @ 07:00 pm - 09:30 pm

Organizer

Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz

Venue

Joga we Wrocławiu – Drzewo Życia

ul. Tęczowa 57, bud.G, 1 piętro
Wrocław, dolnośląskie Polska

+ Google Map