Ładowanie Wydarzenia

START: Roczny Program Twórczego i Świadomego Życia – Styczeń 2021

Roczny program Twórczego i Świadomego Życia „Bądź najlepszą wersją siebie” – Twoja Droga szczęścia i spełnienia – Jak służąc sobie możesz służyć światu – 52 tygodnie w ramach Akademii Twórczego i Świadomego Życia, prowadzonej przez Art of Mindfulness Lidia Żurawowicz (www.artofmindfulness.pl).
Start: styczeń 2021
„Nie ma drogi do szczęścia – szczęście jest Drogą” Thich Nhat Hanh
W tym rocznym programie, tydzień po tygodniu będziemy odkrywać siebie i zaprzyjaźniać się ze sobą. Podążymy uważnie ścieżką rozpoznania – od tego Kim Jestem, za kogo się uważam i jaką o sobie snuję historię – do tego Kim Jestem Naprawdę i jak mogę żyć zgodnie ze swoimi najgłębszymi wartościami, dzień po dniu zbliżając się do najlepszej wersji siebie.
Zaczniemy od miejsca, w którym jesteśmy, z tym z czym jesteśmy i z tym co mamy obecnie do dyspozycji, przyjrzymy się naszym intencjom, pragnieniom, marzeniom, najgłębszym potrzebom i wartościom, zbliżając się krok po kroku do tego za czym tęskni Twoje serce i Kim naprawdę pragniesz być w tym jedynym i niepowtarzalnym życiu jakie masz.
Program obejmuje następujące obszary, w których będziemy poruszać się jak badacze w laboratorium naszego życia – z otwartym umysłem i łagodnym, pełnym zrozumienia i współczucia sercem:
1. Twoja tożsamość – Kim Jesteś – jak siebie postrzegasz i jak postrzegają Cię inni – jaka jest Twoja opowieść
2. W jakim miejscu jesteś – jakie jest Twoje Tu i Teraz – jakie jest Twoje środowisko i otoczenie, jakie są Twoje zasoby, perspektywy, przekonania, bariery i blokady – Twoje Koła Życia
3. Czego pragnie Twoje serce – Twoje pragnienia, marzenia, potrzeby, cele, wartości, skłonności, nawyki, lęki, projekty, co kochasz i co daje Ci poczucie sensu, co decydujesz, jak zadbasz o siebie, jaki będzie Twój następny krok
4. Twoja najlepsza wersja siebie – ku realizacji marzeń, projektów, celów – droga szczęścia i spełnienia – jak nią podążać? Twoja mapa, Twój rytm, Twoje moce, Co Cię wspiera, pomocne narzędzia i praktyki na codzień.
5. Tu i teraz – szczęście jest tu gdzie jesteś – bądź tą zmianą, którą chcesz widzieć w świecie – o radości szczęśliwego i spełnionego życia oraz życiu w połączeniu z innymi, ze środowiskiem, naturą – jak służąc sobie możesz służyć światu, wzmacniając w sobie poczucie sensu i znaczenia – o wdzięczności, duchowości, wolności wyboru, wytrwałości, wspólnocie i współbyciu i realnym zaangażowaniu w Życie takim jakie jest.
Program zakończy się wspólnym projektem dla nas wszystkich i dla Ziemi ❤
 
Naszymi głównymi Przewodnikami i Sprzymierzeńcami na Drodze są:
Mindfulness / Uważność / Świadome Bycie
Compassion / Współczucie / Życzliwość / Empatia
Zrozumienie, Akceptacja i Zaangażowanie
Współbycie / Wspieranie się nawzajem
Uważne słuchanie i dzielenie się doświadczeniem
Praktyki medytacji i dbania o siebie
Psychologia Pozytywna / Rozwijanie szczęścia w nas
Głębokie dociekanie / Life Coaching / Zen Coaching
Będziemy korzystać z różnych źródeł doświadczenia i wiedzy, technik rozwojowych, medytacyjnych, a także pomocnych narzędzi, takich jak karty coachingowe (mocne pytania i odpowiedzi) Points of You i inne. Na spotkaniach będą towarzyszyły nam: medytacje, obrazy, poezja, muzyka, opowieści, będziemy otwierać się na płynące zewsząd inspiracje i synchroniczności, które wspierać będą nasz każdy kolejny krok.
Program jest spójną całością, w której odkrywamy siebie krok po kroku, to Kim naprawdę jesteśmy, za czym chcemy podążać, jak jesteśmy połączeni z życiem i z innymi i jak możemy być w świecie w bardziej stabilny, zrównoważony, zdrowy, mądry, szczęśliwy i świadomy sposób.
Program obejmuje cotygodniowe 2,5h spotkania, w poniedziałki w godz. 18:00-20:00. Spotkania będą obejmować medytacje, ćwiczenia coachingowe – indywidualne i w parach, głębokie dociekanie – mocne pytania i odpowiedzi, dzielenie się doświadczeniem, inne twórcze narzędzia i techniki samopoznania -spotykać się będziemy w Kręgu, w atmosferze uważności, życzliwości, zrozumienia i wzajemnego zaufania.
Koszt spotkań: 45 zł za pojedyncze 2-2,5-godzinne spotkanie (miesięczne wpłaty 180 zł)
Spotkania mogą przebiegać zarówno w trybie online jak i później – jeśli będzie to możliwe (ze względu na pandemię) – także stacjonarnie. Ruszają zapisy do grupy porannej: pn godz 10:00-12:30 lub wieczornej pn 18:00-20:30.
Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, wykładowczyni akademicka (doktorat w dziedzinie Zarządzania), Coach Uważności/ Mindfulness Zen Coach, Nauczycielka Mindfulness i Compassion, z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji, Certyfikowana Nauczycielka programu redukcji stresu opartego na uważności (MBSR) w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy) oraz w Polskim Instytucie Mindfulness (POLIM). Od 2015 roku prowadzi regularne Medytacje Uważności i Współczucia oraz sesje relaksacji we Wrocławiu i poza Wrocławiem. Od wielu lat prowadzi sesje i treningi uważności i współczucia, programy twórczego odrodzenia ‚Droga Artysty’ cz 1 i cz 2 wg Julii Cameron, indywidualne sesje w duchu zen coachingu, sesje relaksacji, masaże i relaksacje z dźwiękiem. Nieustannie rozwija swoje kompetencje i doświadczenie pod okiem doświadczonych nauczycieli, regularnie uczestniczy w szkoleniach dla nauczycieli mindfulness i compassion oraz odosobnieniach medytacyjnych. Ukończyła Trening Zen Coachingu pod okiem jego twórcy, Kare Landfalda i oferuje także indywidualne sesje Coachingu Uważności, będące doskonałym uzupełnieniem pracy w grupie i pogłębieniem samoświadomości. Organizuje i prowadzi medytacyjne weekendy Uważności, sesje uważnej jogi, sesje relaksacyjne i medytacyjne, zarówno grupowe jak i indywidualne. Współpracuje z firmami, organizacjami, szkołami i uczelniami, fundacjami a także jednostkami służby zdrowia.
Uważność w życiu codziennym jest moją pasją i stylem życia, dzięki któremu nabiera ono głębokiego sensu i zmienia się jego jakość. Zafascynowana jestem potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym, mądrym i empatycznym, Życiem w Połączeniu (interbeing) i inkluzywności, życiem które się przeżywa do głębi i które do głębi porusza.
Zapraszam do zapisów i bezpośredniego kontaktu:
Lidia Żurawowicz, tel. 604 589 732
email: lidia.zurawowicz@gmail.com
www.artofmindfulness.pl

11 styczeń
poniedziałek @ -

Organizer

Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz

Venue

ONLINE

  • Phone:
    604 589 732