Ładowanie Wydarzenia

START MBSR – 8 tygodniowy Trening Redukcji Stresu – Mindfulness

Jeśli szukasz wewnętrznego spokoju i równowagi, zmniejszenia napięć i stresu, uwolnienia od starych nawyków i schematów;
Jeśli chcesz żyć w pełni, tu i teraz i czerpać z bogactwa chwili bieżącej; Jeśli zmagasz się z chorobą, bólem, stratą, lękiem, samotnością, wyczerpaniem i chcesz poprawić swój stan zdrowia oraz samopoczucie; Jeśli chcesz odkryć swój pełen potencjał, zasoby, siły, kreatywność, odnaleźć na nowo sens i radość życia a także doświadczyć tego, jak bardzo plastyczny jest Twój mózg i jak pojemne Twoje serce – być może trening UWAŻNOŚCI – MINDFULNESS jest właśnie dla Ciebie!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i do zapisów na 8-tygodniowy Trening Redukcji Stresu oparty na uważności (MBSR), którego kolejną edycję rozpoczynamy wiosennie – 14 marca 2018.

Podczas Kursu, który trwa 8 tygodni (marzec-kwiecień), spotykać się będziemy raz w tygodniu, w kolejne ŚRODY, w godz. 19:00-21:30.

Miejsce spotkań:
Studio Jogi Drzewo Życia, Wrocław, ul. Tęczowa 57, bud.G, 1 piętro, wejście od podwórka, Tel: 510 619 880
https://www.facebook.com/drzewozyciajoga/
http://drzewozycia.yoga/

Przed rozpoczęciem Kursu odbędzie się SPOTKANIE OTWARTE, we WTOREK, 13.03.2018, o godz. 17:00-18:30. Podczas spotkania możesz dowiedzieć się więcej o kursie, jego przebiegu i korzyściach płynących z praktyki uważności/mindfulness a także rozwiać swoje wątpliwości i przekonać się, czy ten kurs jest dla Ciebie.

Możesz także skontaktować się z prowadzącą wcześniej i umówić się na indywidualne spotkanie, by dowiedzieć się więcej o szczegółach Programu MBSR, podczas którego uczymy się przyjmować aktywną rolę w zarządzaniu własnym zdrowiem, emocjami, samopoczuciem i stresem, rozwijając mądrość, radość, spokój umysłu oraz życzliwość i empatię w swoim życiu.

“Regularne praktykowanie uważności może przynieść zmianę, która wydaje się niepozorna, lecz jej konsekwencje niezwykle istotne – mogą zmienić bieg Twojego życia. Możesz odkryć, że kultywowanie uważnej obecności pozwala ci odzyskać własne życie – tak właśnie twierdzi wiele osób praktykujących zgodnie z zasami programu MBSR” J.Kabat-Zinn

Z programu MBSR skorzystało juz tysiące osób na całym świecie.
Jest on prowadzony zgodnie z międzynarodowymi standardami, opracowanymi przez prof. Jona Kabata-Zinna w Klinice Redukcji Stresu na Uniwersytecie Medycznym w Massachussets (USA). Stosowany jest jako wspomaganie terapii medycznej i psychoterapii, a także w edukacji i szkolnictwie, biznesie, polityce i sporcie. W wielu krajach udział w programie MBSR jest zalecany przez lekarzy i terapeutów a jego skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.

Program MBSR obejmuje 8 cotygodniowych spotkań trwających 2,5h, a także całodzienną praktykę w Dniu Uważności – zwykle w sobotę w godz.10:00-17:00. Koszt udziału w pełnym 8-tygodniowym Treningu MBSR to 850 zł (możliwe raty, zniżki dla studentów i seniorów).

Na program kursu składają się:
• Indywidualna konsultacja wstępna
• 8 cotygodniowych spotkań grupowych, każde ok 2,5h (tematy: czym jest uważność, postrzeganie siebie i świata, świadomość ciała, uważność i stres, uważność na myśli, radzenie sobie z trudnymi emocjami, uważna komunikacja, życie w uważności)
• Dzień Uważności – 7-godzinna sobotnia praktyka uważności
• Ćwiczenia, które uczestnicy wykonują w domu z pomocą nagrań (medytacja siedząca, body scan i uważna joga), praktyka nieformalna w ciągu dnia oraz inne narzędzia i materiały szkoleniowe a także wsparcie prowadzącej w całym procesie
• Indywidulna konsultacja po zakończeniu kursu i certyfikat ukończenia

To jedyny taki Kurs MBSR, podczas którego oprócz regularnych cotygodniowych spotkań, będzie możliwość doświadczenia całego dnia (a nawet weekendu) praktyki uważności w trybie wyjazdowym, w przepięknym otoczeniu lasów i zieleni, w Domu Uważności pod Ślężą w Sulistrowiczkach, w atmosferze sprzyjającej wyciszeniu, relaksowi, uspokojeniu, pogłębieniu praktyki oraz kontaktu ze sobą, a także naszych relacji w grupie. Po dniu Uważności możliwe będzie (opcjonalnie) pozostanie w uważności na cały weekend, ze wspólnym przygotowywaniem i spożywaniem posiłków, spacerami, doświadczeniem relaksu w ciszy a także w dźwiękach terapeutycznych mis i gongów podczas wieczornego koncertu.

Liczne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki uczestnictwa w programie MBSR: redukcję stresu, niepokoju, zmęczenia, bezsenności oraz symptomów wielu chorób, odzyskanie równowagi wewnętrznej, rozwój samoświadomości i empatii oraz umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, emocjami i myślami. Więcej informacji znajdziesz na stronie

www.artofmindfulness.pl

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, wykładowca akademicki, nauczyciel mindfulness, z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji, Certyfikowana Nauczycielka MBSR w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy). Od 2015 roku prowadzi regularne Medytacje Uważności oraz sesje relaksacji we Wrocławiu.
Od 2009 roku praktykuje Medytacje Mindfulness, będące podstawą programu MBSR. Pod okiem doświadczonych nauczycieli rozwija swoje kompetencje i doświadczenie, uczestniczy regularnie w szkoleniach nauczycieli mindfulness i odosobnieniach medytacyjnych. Obecnie jest także w trakcie rocznego szkolenia w zakresie Zen Coachingu. Uważność w życiu codziennym stała się jej pasją, stylem życia, dzięki któremu nabiera ono głębokiego sensu i zmienia się jego jakość. Zafascynowana jest potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym, mądrym i empatycznym.

Zapisy bezpośrednio u prowadzącej:
Lidia Żurawowicz, tel. 604 589 732
email: lidia.zurawowicz@gmail.com

Skontaktuj się, zadzwoń już teraz – przed rozpoczęciem Kursu MBSR niezbędna jest indywidualna rozmowa z prowadzącą.

Serdecznie zapraszam !

14 Marzec
środa @ 07:00 pm - 09:30 pm

Details

Organizer

Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz

Venue

Joga we Wrocławiu – Drzewo Życia

ul. Tęczowa 57, bud.G, 1 piętro
Wrocław, dolnośląskie Polska

+ Google Map