Ładowanie Wydarzenia

START Kursu: Nowa edycja Drogi Artysty wg Julii Cameron – styczeń 2021

Z Drogą Artysty Julii Cameron spotkałam się po raz pierwszy przed wielu laty, przechodząc ją krok po kroku – najpierw samodzielnie – a od 2018 – po raz kolejny razem z grupami, które prowadzę odtąd regularnie – stacjonarnie we Wrocławiu lub ONLINE dla wszystkich zainteresowanych, z różnych miast i krajów.
Aby być na Drodze Artysty nie trzeba być Artystą w rozumieniu profesjonalisty (choć artystów profesjonalistów także mamy w swoim gronie) ale wystarczy chęć twórczego rozwoju swojego potencjału w jakimkolwiek zakresie! Wspólnie tworzymy tzw Twórcze Grona osób wspierających się wzajemnie w różnorodnych twórczych działaniach i przedsięwzięciach. Realizujemy stopniowo, krok po kroku, podstawowy i także rozszerzony program Drogi Artysty wg Julii Cameron, który składa się z trzech części (cz.1 Droga Artysty, 2. Walking in this World i 3. Finding Water – możesz przejrzeć odrębne wydarzenia do każdej części programu).
Regularnie co 3-mce startuje nowa edycja warsztatów Drogi Artysty. Po ukończeniu pierwszej edycji można także kontynuować spotkania warsztatowe z drugą i trzecią częścią – zainteresowane osoby chcące wziąć udział w cz I, II lub III Drogi Artysty serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontaktu i zapisów do odpowiedniej grupy.
Nasze Grona służą wzajemnemu wspieraniu się w twórczym doświadczaniu naszego życia. Na cotygodniowych spotkaniach panuje niezwykle twórcza, życzliwa, wspierająca atmosfera. Zawiązują się między nami długotrwale przyjaźnie, łączą nas wspólne twórcze działania i przedsięwzięcia. Droga Artysty otwiera przed nami nowe możliwości, otwiera nasze serca i umysły, przełamuje bariery i pozwala na czerpanie i rozwijanie zasobów naszego twórczego potencjału. Pozostajemy we wzajemnym kontakcie także po zakończeniu kursów – na grupie FB a także w codziennym życiu – i jeśli tylko pozwala na to sytuacja – spotykamy się w plenerze, w różnych twórczych miejscach, w galeriach sztuki, na wernisażach, jak również na wyjazdach i w Domu Uważności pod Ślężą.
Kolejne Twórcze Grupy rozwijają się i rozkwitają z każdym tygodniem. Obserwowanie jak twórcza radość i potencjał promienieje wśród uczestników i absolwentów Drogi, ile pojawia się wglądów, przyjaźni, serdecznych wspierających relacji, nowych możliwości współpracy, dróg i sposobów by stawać się wciąż na nowo ARTYSTAMI naszego Życia, daje wciąż zapał do kontynuacji tych cyklicznych spotkań i tworzenia kolejnych grup dla tych, którzy poszukują pasji w życiu, spełnienia, twórczego odrodzenia, bez względu na profesję, jaką wykonują.
Nawet – a może szczególnie w tak trudnej sytuacji jaką mamy teraz – bez możliwości spotykania się ‚na żywo’ – kursy i spotkania ONLINE są dla nas bardzo wspierające, a niektórym osobom, bedącym w różnych lokalizacjach w kraju i za granicą, dają w ogóle możliwość uczestniczenia z dowolnego miejsca na świecie. Ta piękna różnorodność wzbogaca nas wszystkich. Z każdym tygodniem na Drodze pojawiają się nowe wglądy, synchroniczności, zaskakujące sploty okoliczności i otwierają się nowe możliwości. Jako jeden z wielu owoców naszych ostatnich spotkań w grupie online, dzięki cudownej artystce Justynie Cwojdzińskiej, mieszkającej w Irlandii, organizatorce PAF (Polish Arts Festival w Limerick), w trakcie jego trwania, powstał ten film – wywiad – o drodze artysty, który możesz obejrzeć tutaj: https://fb.watch/2sDUsJrUto/
Niniejszy Kurs Droga Artysty to program 12 cotygodniowych spotkań w grupie, opartych na książce pt „Droga Artysty – Jak wyzwolić w sobie twórcę” Julii Cameron. Jej pierwsza wersja powstała w latach 90-tych i do tej pory skorzystało z niej tysiące zablokowanych twórczo artystów (takich jak TY i JA), których działalność znana jest teraz na całym świecie lub rozkwita lokalnie z sukcesem. Książka pozostaje w swej mądrości niezwykle aktualna i prowadzi nas przez arkana naszego życia i naszej świadomości w niezwykle precyzyjny, przemyślany a także potwierdzony doświadczeniem tysięcy ludzi sposób, a przy tym tryska humorem, dystansem, lekkością i niezwykłą szczerością. Głębia przekazu, jaką niesie ta książka i to jak trafia prosto do serc i umysłów nas wszystkich, jest przy wszystkich innych jej walorach dość niespotykanym fenomenem. Co dla mnie najistotniejsze, jako praktyka i nauczyciela Mindfulness i medytacji – sama Julia Cameron określa tę Drogę jako Duchową Ścieżkę do Wyższej Świadomości i Kreatywności (The Artist’s Way: A Spiritual Path to Higher Creativity). Jest więc na tej Drodze sporo pracy twórczej, ale także pracy psychologicznej, terapeutycznej, rozwoju samoświadomości i uważności, odkrywania swoich pasji i blokad, które nas przed nimi powstrzymują, a także sposobów pracy z nimi – poprzez konkretne działania ale także w medytacji, refleksji, zatrzymaniu. Jest też oczywiście ogrom ZABAWY, ponieważ nasze wewnętrzne Dziecko-Artysta potrzebuje jej właśnie najbardziej do twórczego działania i przejawiania się na różne sposoby. Jest spora dawka samoakceptacji i doceniania siebie, dbania o swój twórczy potencjał i hojność wobec samego siebie, a także wdzięczność dla tych, którzy wspierają nas na tej Drodze.
Julia Cameron pisze: „Wielu z nas chciałoby być bardziej twórczymi. Wielu z nas przeczuwa, że w rzeczywistości jesteśmy bardziej twórczy, ale nie potrafimy dotrzeć do strumienia kreatywności. Marzenia się nam wymykają. Nasze życie wydaje się płytkie. Często miewamy świetne pomysły, wspaniałe marzenia, ale nie potrafimy ich urzeczywistnić”.
„Wszyscy jesteśmy artystami, choć często brakuje nam odwagi, by realizować swoje marzenia. Julia Cameron, była żona reżysera Martina Scorsese, scenarzystka, pisarka, kompozytorka, reżyserka i dziennikarka, od dwudziestu lat uczy ludzi na całym świecie, jak pozbyć się twórczych blokad i robić to, co się naprawdę kocha. Jej autorska metoda, 12-tygodniowy kurs odkrywania własnej kreatywności, pomogła przebudzić twórcze ja nie tylko wielu wątpiącym w siebie artystom, ale również tysiącom niezwiązanych ze sztuką osób, które po prostu chcą żyć z pasją”. (cytat z okładki książki)
Zainteresowanym osobom polecam do poczytania następujące strony:
stronę: http://www.artistswayatwork.com, a także stronę Julii Cameron https://juliacameronlive.com oraz wywiady z Julią Cameron na youtube ?
Zachęcam Cię także do zakupu książki i zajrzenia do treści – będzie ona konieczna do przystąpienia do kursu, a także może przydać się do Twojej własnej pracy twórczej, jeśli nawet nie zdecydujesz się na kurs.
Skrócony opis książki i spis treści – czyli wszystko przez co będziemy razem przechodzić krok po kroku jest TUTAJ
(12 rozdziałów książki to wytyczne do naszych 12 kolejnych spotkań):
https://ebookpoint.pl/…/droga-artysty-jak-wyzwolic-w…(/6/10[introduction_8]!4/2/104/1:167)
Zwieńczeniem naszego Kursu 12 spotkań bywa jakiś kreatywny projekt/warsztat, np: do tej pory mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 3h WARSZTACIE z artystką malarką Agatą Kosmalą – tworzenie wspólnego kreatywnego PROJEKTU Wizualnego, opartego także na medytacyjnym procesie twórczym. Mieliśmy także warsztaty makramowe i warsztaty ceramiczne, wyjazdy do Nowiny na koncerty oraz spotkania przy ogniu ? Pojawiają się pomysły na wspólne wyjścia, na tzw randki artystyczne i wspólne wyjazdy plenerowe połączone z kreatywnym działaniem – działania te przychodzą wraz z każdą nowo formującą się grupą i naszymi własnymi pomysłami, propozycjami i aktywnością.
Spotkania Drogi Artysty odbywają się raz w tygodniu, obecnie nowa edycja jedynie w trybie ONLINE – w czwartki w grupie porannej godz. 10:00-12:00 lub wieczornej w godz. 18:00-20:00.
NOWA EDYCJA STARTUJE 07.01.2021, obejmuje cykl 12 spotkań tematycznych pracy z książką, a także spotkanie ZEROWE – wstępne, zapoznawcze. Cały cykl planujemy na 3 miesiące: styczeń-luty-marzec 2021.
Spotkania rozpoczynamy zawsze od medytacji prowadzonej i od wprowadzenia w kolejny temat tygodnia, następnie wykonujemy twórcze ćwiczenia i zadania, dzielimy się doświadczeniami z naszych twórczych działań, z pracy z książką, zadaniami, pracy z tzw porannymi stronami, twórczymi inspiracjami i napełnianiem naszych twórczych zasobów na tzw randkach artystycznych, naszymi wzlotami i także trudnościami – wspierając się wzajemnie i będąc dla siebie nawzajem lustrami.
Koszt cotygodniowych 12 spotkań to 45 zł za każde 2-2,5 godzinne spotkanie – płatne z góry za miesiąc. Koszt miesięcznie to 180 zł, za cały kurs 540 zł. Spotkanie zerowe – gratis.
Warsztat malarski na zakończenie, czy inne atrakcje, na które się zdecydujemy są zwykle dodatkowo płatne -opłacamy wtedy dla grupy nauczyciela, artystę lub tez organizujemy je we własnym zakresie i własnymi twórczymi siłami ?
Rezerwacja miejsca następuje po osobistym zgłoszeniu chęci udziału u prowadzącej (tel lub mail) i wpłaty za pierwszy miesiąc Kursu (może być po spotkaniu zerowym) na podane konto:
ART OF MINDFULNESS Lidia Żurawowicz
Ul. Gradowa 13/7, 53-028 Wrocław
Idea Bank:
30 1950 0001 2006 0031 9992 0001
Tytuł przelewu: Droga Artysty Online (miesiąc).
Istnieje możliwość otrzymania faktury.
Po zakończeniu kursu zostaniesz członkinią/członkiem większego Artystycznego Grona – grupy, która powstała z intencją podtrzymywania wspierającej się w twórczym rozwoju Wspólnoty wszystkich absolwentów naszych kursów. Do tej grupy zapraszamy także tych, którzy uczestniczyli już wcześniej w kursie, bądź przeszli tę Drogę samodzielnie, a chcieliby nadal podtrzymywać Ducha Artysty w sobie. Jest to zamknięta grupa na FB, gromadząca wszystkich uczestników Drogi Artysty, służąca naszej spontanicznej wymianie pomysłów, inspiracji i wspomagania siebie nawzajem i zapraszania na twórcze wydarzenia i spotkania.
Dla tych, którzy są już PO pierwszej DRODZE ARTYSTY, stworzyłam grupę – kontynuację – Droga Artysty cz 2 – Walking in this world, opis wydarzenia jest tutaj:

https://www.facebook.com/events/561565964660897/
 
Skontaktuj się, jeśli masz jakieś pytania, lub chcesz zgłosić się do udziału w tym kursie lub jego kontynuacji. Rozpocznij z nami swoją niezwykłą Podróż i Przygodę do swojego wnętrza i do rozwoju swojego twórczego potencjału, który drzemie w każdym z nas !
Zapraszam Cię serdecznie,
Lidia Żurawowicz
tel 604 589 732, email: lidia.zurawowicz@gmail.com
Parę słów o mnie i o tym czym się zajmuję:
Jestem wykładowczynią akademicką (doktorat w dziedzinie Zarządzania), Coachem Uważności/ Mindfulness Zen Coach, Nauczycielką i Trenerką Mindfulness, z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji. (Certyfikat Nauczyciela MBSR uzyskałam w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy) oraz w Polskim Instytucie Mindfulness (POLIM)). Od 2015 roku prowadzę regularne Medytacje Uważności, sesje relaksacji i terapii dźwiękiem we Wrocławiu. Nieustannie rozwijam swoje kompetencje i doświadczenie pod okiem doświadczonych nauczycieli, regularnie uczestniczę w szkoleniach dla coachów, trenerów, nauczycieli mindfulness i odosobnieniach medytacyjnych. Od 2018 facylituję Twórcze Grona na różnych poziomach (etapach) – droga artysty cz I, II i III. Medytacje, uważność i życzliwość są na tej Drodze stałymi praktykami. Szczególne żywe jest moje zainteresowanie Uważnością w kontekście twórczości i kreatywności, rozwoju twórczych zasobów i pobudzania do życia źródła kreatywności, które pulsuje w każdym z nas, ale także w odniesieniu do naszego zdrowia, samopoczucia i dobrostanu w każdym obszarze życia. Przez kilka lat prowadziłam zajęcia z ochrony praw własności intelektualnej na Wrocławskiej ASP. Oferuję także indywidualne sesje Zen Coachingu i Coachingu Uważności, będące doskonałym uzupełnieniem pracy w grupie, pracy twórczej i pogłębianiem samoświadomości. Organizuję i prowadzę medytacyjne weekendy Uważności, sesje relaksacyjne i medytacyjne, terapie dźwiękiem (misy, gongi, podróże z bębnem), zarówno grupowe jak i indywidualne. Współpracuję z firmami, szkołami, uniwersytetami, ośrodkami rozwoju, fundacjami etc. Uważność w życiu codziennym jest moją pasją, stylem życia, dzięki któremu nabiera ono głębokiego sensu i zmienia się jego jakość. Zafascynowana jestem twórczym potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym, kreatywnym, mądrym i empatycznym. Wiięcej o mnie na mojej stronie: www.artofmindfulness.pl
Serdecznie zapraszam do kontaktu !
—————opinie uczestników powoli przybywają :)———
Gorąco Was zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji.
Dla mnie ta książka zmienia świat, zmienia nas. Dodaje skrzydeł i kreatywnosci w codziennym działaniu, niezależnie od tego, czym się zajmujesz. Na naszych spotkaniach dzieja się cuda.
Asia S.
—————-
Piękna sprawa , również polecam!
Piotr K.
————————–
Bardzo polecam. Zaczynałam Drogę Artysty nie wiedząc dokąd mnie zaprowadzi. Teraz jestem na właściwym torze i jadę w dobrym kierunku z wiarą i siłą, którą dała mi Droga Artysty.
Magda K-K.

07 styczeń
czwartek @ -

Organizer

Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz

Venue

ONLINE

  • Phone:
    604 589 732