Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie otwarte Mindfulness i zapisy na Kurs Redukcji Stresu MBSR

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych programem Redukcji Stresu Opartym na Uważności (Mindfulness-Based Stress Reduction MBSR), a także wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat Uważności/Mindfulness i tego jak Uważność i medytacja wpływają na umysł, na samopoczucie i zdrowie oraz na lepsze fukcjonowanie we wszystkich obszarach życia – na DARMOWE SPOTKANIE OTWARTE, które odbędzie się 21.11.2017, o godz. 19:00, w Akademii DalejMama przy ul. Marca Polo 9 we Wrocławiu.

Spotkanie to jest wstępem do 8-tygodniowego Treningu Redukcji Stresu opartego na uważności (MBSR), którego kolejną edycję rozpoczynamy 28 listopada 2017 a zakończymy w styczniu. Kurs będzie odbywał się we wtorki, w godz. 19:00-21:30.

To ostatnia edycja Kursu MBSR w tym roku ! Będziemy spotykać się przez kolejne 8 tygodni, by móc rozpocząć kolejny, nowy Rok z nową mocą, nowymi siłami i świadomością naszych wewnętrznych zasobów.

Jeśli szukasz wewnętrznego spokoju i równowagi, zmniejszenia napięć i stresu, uwolnienia od starych nawyków i schematów;
Jeśli chcesz żyć w pełni, tu i teraz i czerpać z bogactwa chwili bieżącej; Jeśli zmagasz się z chorobą, bólem, stratą, lękiem, samotnością, wyczerpaniem i chcesz poprawić swój stan zdrowia oraz samopoczucie; Jeśli chcesz odkryć swój pełen potencjał, zasoby, siły, kreatywność, odnaleźć na nowo sens i radość życia a także doświadczyć tego, jak bardzo plastyczny jest Twój mózg i jak pojemne Twoje serce – być może trening UWAŻNOŚCI – MINDFULNESS jest właśnie dla Ciebie!

Na spotkaniu otwartym możesz dowiedzieć się więcej o szczegółach Programu MBSR, podczas którego uczymy się przyjmować aktywną rolę w zarządzaniu własnym zdrowiem, emocjami, samopoczuciem i stresem. Rozwijamy mądrość, radość, spokój umysłu oraz życzliwość i empatię w swoim życiu.

“Regularne praktykowanie uważności może przynieść zmianę, która wydaje się niepozorna, lecz jej konsekwencje niezwykle istotne – mogą zmienić bieg Twojego życia. Możesz odkryć, że kultywowanie uważnej obecności pozwala ci odzyskać własne życie – tak właśnie twierdzi wiele osób praktykujących zgodnie z zasami programu MBSR” J.Kabat-Zinn

Z programu MBSR skorzystało juz tysiące osób na całym świecie.
Jest on prowadzony zgodnie z międzynarodowymi standardami, opracowanymi przez prof. Jona Kabata-Zinna w Klinice Redukcji Stresu na Uniwersytecie Medycznym w Massachussets (USA). Stosowany jest jako wspomaganie terapii medycznej i psychoterapii, a także w edukacji i szkolnictwie, biznesie, polityce i sporcie. W wielu krajach udział w programie MBSR jest zalecany przez lekarzy i terapeutów a jego skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.

Program MBSR obejmuje 8 cotygodniowych spotkań trwających 2,5h, a także całodzienną praktykę w Dniu Uważności – zwykle w sobotę w godz.10:00-17:00. Koszt udziału w pełnym 8-tygodniowym Treningu MBSR to 850 zł (możliwe raty, zniżki dla studentów i seniorów).

Na program kursu składają się:
• Indywidualna konsultacja wstępna
• 8 cotygodniowych spotkań grupowych, każde ok 2,5h (tematy: czym jest uważność, postrzeganie siebie i świata, świadomość ciała, uważność i stres, uważność na myśli, radzenie sobie z trudnymi emocjami, uważna komunikacja, życie w uważności)
• Dzień Uważności – 7-godzinna sobotnia praktyka uważności
• Ćwiczenia, które uczestnicy wykonują w domu z pomocą nagrań (medytacja siedząca, body scan i uważna joga), praktyka nieformalna w ciągu dnia oraz inne narzędzia i materiały szkoleniowe a także wparcie prowadzącej w całym procesie
• Indywidulna konsultacja po zakończeniu kursu i certyfikat ukończenia

To jedyny taki Kurs MBSR w Polsce, podczas którego oprócz regularnych cotygodniowych spotkań, będzie możliwość doświadczenia całego dnia (a nawet weekendu) praktyki uważności w trybie wyjazdowym, w przepięknym otoczeniu lasów i zieleni, w Domu Uważności pod Ślężą w Sulistrowiczkach, w atmosferze sprzyjającej wyciszeniu, relaksowi, uspokojeniu, pogłębieniu praktyki oraz kontaktu ze sobą, a także naszych relacji w grupie. Po dniu Uważności możliwe będzie (opcjonalnie) pozostanie w uważności na cały weekend, ze wspolnym przygotowywaniem i spożywaniem posiłków, spacerami, doświadczeniem relaksu w ciszy a także w dźwiękach terapeutycznych mis i gongów podczas wieczornego koncertu.

Liczne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki uczestnictwa w programie MBSR: redukcję stresu, niepokoju, zmęczenia, bezsenności oraz symptomów wielu chorób, odzyskanie równowagi wewnętrznej, rozwój samoświadomości i empatii oraz umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, emocjami i myślami. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.artofmindfulness.pl

Miejsce spotkań i ZAPISY:
Akademia DalejMama,
Wrocław, ul. Marca Polo 9
Tel: 789 429 110
www.dalejmama.pl
https://www.facebook.com/DalejMama/

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, wykładowca akademicki, nauczyciel mindfulness, z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji, Certyfikowana Nauczycielka MBSR w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy). Od 2015 roku prowadzi regularne Medytacje Uważności oraz sesje relaksacji we Wrocławiu.
Od 2009 roku praktykuje Medytacje Mindfulness, będące podstawą programu MBSR. Pod okiem doświadczonych nauczycieli rozwija swoje kompetencje i doświadczenie, uczestniczy regularnie w szkoleniach nauczycieli mindfulness i odosobnieniach medytacyjnych. Uważność w życiu codziennym stała się jej pasją, stylem życia, dzięki któremu nabiera ono głębokiego sensu i zmienia się jego jakość. Zafascynowana jest potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym, mądrym i empatycznym.

Zapraszam do bezpośredniego kontaktu:
Lidia Żurawowicz, tel. 604 589 732
email: lidia.zurawowicz@gmail.com

Już teraz możesz zapisać się także na bezpłatną indywidualną rozmowę wstępną przed rozpoczęciem Kursu MBSR, która jest warunkiem do jego przystąpienia.

Serdecznie zapraszam !

28 Listopad
wtorek @ -

Details

Organizer

DalejMama Akademia Rozwoju

Venue

Akademia Rozwoju DalejMama

ul. Jemiołowa 44
Wrocław, dolnośląskie Polska

+ Google Map