Ładowanie Wydarzenia

Otwarte Spotkanie – Redukcja Stresu – Mindfulness

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych programem Redukcji Stresu Opartym na Uważności (Mindfulness-Based Stress Reduction MBSR), a także wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat Uważności/Mindfulness i tego jak Uważność i medytacja wpływają na umysł, na samopoczucie i zdrowie oraz na lepsze fukcjonowanie we wszystkich obszarach życia.

Jeśli szukasz wewnętrznego spokoju i równowagi, zmniejszenia napięć i stresu, uwolnienia od starych nawyków i schematów;
Jeśli chcesz żyć w pełni, tu i teraz i czerpać z bogactwa chwili bieżącej; Jeśli zmagasz się z chorobą, bólem, stratą, lękiem, samotnością, wyczerpaniem i chcesz poprawić swój stan zdrowia oraz samopoczucie; Jeśli chcesz odkryć swój pełen potencjał, zasoby, siły, kreatywność, odnaleźć na nowo sens i radość życia a także doświadczyć tego, jak bardzo plastyczny jest Twój mózg i jak pojemne Twoje serce – ZAPRASZAM CIĘ SERDECZNIE NA SPOTKANIE OTWARTE a także do udziału w 8-tygodniowym Programie Redukcji Stresu opartym na uważności (mindfulness), który rozpocznie się 10 maja i potrwa przez kolejne osiem środowych spotkań – aż do 28.06. 2017. Koszt pełnego 8-tygodniowego Treningu Redukcji Stresu MBSR to 850 zł (możliwe raty).

Spotkanie jest otwarte i darmowe – możesz dowiedzieć się na nim więcej o szczegółach Programu MBSR, podczas którego uczymy się przyjmować aktywną rolę w zarządzaniu własnym zdrowiem, emocjami, samopoczuciem i stresem. Rozwijamy mądrość, radość, spokój umysłu oraz życzliwość i empatię w swoim życiu.

“Regularne praktykowanie uważności może przynieść zmianę, która wydaje się niepozorna, lecz jej konsekwencje niezwykle istotne – mogą zmienić bieg Twojego życia. Możesz odkryć, że kultywowanie uważnej obecności pozwala ci odzyskać własne życie – tak właśnie twierdzi wiele osób praktykujących zgodnie z zasami programu MBSR” J.Kabat-Zinn

Z programu MBSR skorzystało juz tysiące osób na całym świecie.
Jest on prowadzony zgodnie z międzynarodowymi standardami, opracowanymi przez prof. Jona Kabata-Zinna w Klinice Redukcji Stresu na Uniwersytecie Medycznym w Massachussets (USA). Stosowany jest jako wspomaganie terapii medycznej i psychoterapii, a także w edukacji i szkolnictwie, biznesie, polityce i sporcie. W wielu krajach udział w programie MBSR jest zalecany przez lekarzy i terapeutów a jego skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.

Program MBSR obejmuje 8 cotygodniowych spotkań:
w środy (10.05. – 28.06.2017), w godz. 18:30-21:00, a także całodzienną praktykę w Dniu Uważności – w sobotę 17.06.2017 w godz.10:00-17:00.

Na program kursu składają się:
• Indywidualna konsultacja wstępna
• 8 cotygodniowych spotkań grupowych, każde ok 2,5h (tematy: czym jest uważność, postrzeganie siebie i świata, świadomość ciała, uważność i stres, uważność na myśli, radzenie sobie z trudnymi emocjami, uważna komunikacja, życie w uważności)
• Dzień Uważności – 7-godzinna praktyka uważności
• Ćwiczenia, które uczestnicy wykonują w domu z pomocą nagrań (medytacja siedząca, body scan i uważna joga) oraz materiałów szkoleniowych i wparcia prowadzącej
• Indywidulna konsultacja po zakończeniu kursu i certyfikat ukończenia

Liczne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki uczestnictwa w programie MBSR: redukcję stresu, niepokoju, zmęczenia, bezsenności oraz symptomów wielu chorób, odzyskanie równowagi wewnętrznej, rozwój samoświadomości i empatii oraz umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, emocjami i myślami.

Miejsce: Akademia Rozwoju DalejMama ul. Marca Polo 9, Wrocław

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, wykładowca akademicki, nauczyciel mindfulness z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji, w trakcie certyfikacji MBSR w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA, Niemcy). Od 2015 roku prowadzi regularne Medytacje Uważności oraz Sesje relaksacji z uważnością we Wrocławiu.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/K4hfZG5VKOGOw1p22

DalejMama Akademia Rozwoju, tel:789 429 110

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z prowadzącą:
Lidia Żurawowicz
email: kontakt@artofmindfulness.pl
Już teraz możesz zapisać się także na bezpłatną indywidualną rozmowę wstępną przed rozpoczęciem kursu (tel. 604 589 732).

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.artofmindfulness.pl

Serdecznie zapraszam !

26 Kwiecień
środa @ 06:30 pm - 07:30 pm

Details

Organizer

DalejMama Akademia Rozwoju

Venue

Akademia Rozwoju DalejMama

ul. Jemiołowa 44
Wrocław, dolnośląskie Polska

+ Google Map