Ładowanie Wydarzenia

Mindfulness – medytacje, coaching uważności w parach, eye-gazing meditation – każdy poniedziałek wieczorem

Mindfulness – medytacje i coaching uważności (20:30-21:30) – to zajęcia medytacyjne rozwijające uważność, empatię, samoświadomość. Pierwsza część zajęć to różne rodzaje praktyki uważności w formie medytacji, pogłębione następnie poprzez ćwiczenia dociekania w tzw. diadach komunikacyjnych (coaching w parach), podczas których uczymy się i rozwijamy umiejętności głębokiego, uważnego słuchania i uważnej komunikacji. Uważne słuchanie i dociekanie – w atmosferze akceptacji i nieosądzania, prowadzi często do nowych wglądów i lepszego rozumienia procesów zachodzących w naszym życiu, w relacjach, w umyśle i w emocjach. Dzięki dociekaniu możemy także dotrzeć do najgłębszej esencji nas samych i spotkac w sobie źródło tego, czego poszukujemy zwykle na zewnątrz.
 

Wspólna praktyka rozwijania uważności jest dla wszystkich, którzy pragną znaleźć chwilę na zatrzymanie w biegu życia, spojrzeć na to, co dzieje się tu i teraz, zauważyć bogactwo chwili i wszystko co się w niej pojawia w jasnej soczewce uważności, z życzliwością skontaktować się ze sobą, ze swoim ciałem, uspokoić myśli i emocje, wyciszyć się, przywrócić spokój i równowagę w przyjaznej, wspierającej atmosferze grupy.

„Uważność oznacza bycie skoncentrowanym w określony sposób: Świadomie – tu i teraz, bez wartościowania i osądzania. Ten rodzaj uwagi sprzyja czujności i wspiera jasność umysłu, jak również zdolność do akceptacji obecnej chwili taką, jaka jest. Uświadamia nam ona fakt, że nasze życie składa się z całego szeregu chwil. Jeśli większości z tych chwil nie przeżywamy w pełni – omija nas w naszym życiu to, co najcenniejsze, nie dostrzegamy bogactwa i głębi możliwości, które pomagają nam rozwijać się i zmieniać. Uważność jest prostą i jednocześnie nadzwyczaj skuteczną metodą, by włączyć się w nurt życia, odkryć w sobie mądrość i siły witalne”.– Jon Kabat-Zinn

Jak potwierdzają liczne badania, praktyka świadomej, pełnej obecności przynosi nieocenione korzyści – zwiększone poczucie szczęścia, sensu i satysfakcji z życia, spokoju i równowagi wewnętrznej, większą kreatywność, zdrowsze relacje, redukcję stresu, skuteczniejsze radzenie sobie z chorobami oraz wszelkimi trudnościami i wyzwaniami, jakie niesie życie.

Jeśli chcesz pełniej i bardziej świadomie doświadczać życia, siebie i innych, zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, jakość swojego życia, relacje i dobrostan – zapraszam do wspólnej, regularnej praktyki rozwijania uważności. Jedną z medytacji, którą praktykujemy regularnie, jest medytacja miłującej dobroci (loving kindness/metta), otwierająca serce, rozwijająca empatię i współodczuwanie dla siebie i innych.

Trzecia część spotkania (21:30-22:15) to Eye-gazing – medytacja, w której w całkowitym milczeniu i otwartości patrzymy sobie w oczy, z uważnością obserwując, bez osądzania, co się w nas wtedy dzieje – impulsy, nawyki, schematy, projekcje, myśli, emocje, doznania. W kontakcie z drugą osobą praktykujemy uważne oddychanie wobec wszystkiego co się pojawia, rozwijając postawę akceptacji, życzliwości i głębokiego współodczuwania. Konfrontujemy się z tym, co głęboko w nas ukryte, może ujawnić się jedynie w momencie ciszy i intensywności wzajemnego kontaktu. Sesja poprzez swoją intensywność ma niezwykle transformujące i poruszające działanie – w niemym porozumieniu możemy dotrzeć do najgłębszej Esencji własnej istoty oraz do istoty człowieczeństwa w ogóle. W ciszy, ale w kontakcie z drugą osobą, w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania możemy badać i przekraczać własne granice, otwierać się na pojawiające się w nieoczekiwany sposób wewnętrzne odpowiedzi i wglądy.

Zapraszam do tego niezwykłego doświadczenia. Pamiętaj – będziesz w bezpiecznej przestrzeni, w której w każdej chwili możesz zadbać o siebie, kończąc ćwiczenie, z szacunkiem dla drugiej osoby, powracając do swojej strefy komfortu, którą tutaj możesz badać z chwili na chwilę, łagodnie i z życzliwością dla siebie i dla siebie nawzajem. Wszystko odbywa się dobrowolnie, możesz podczas tej medytacji pozostawać w bliskości z drugą osobą, w oddaleniu, możesz także medytować w ciszy sam/a, z lustrem – tak jak będziesz czuł/a w danym momencie. Możesz doświadczyć siebie w niecodziennym, głębokim spotkaniu z drugim człowiekiem, z samą istotą człowieczeństwa, ze źródłem Istnienia w nas.

Spotkania medytacyjne Eye Gazing odbywają się zaraz po medytacji Mindfulness.

Wstęp na obie medytacje: mindfulness + eye gazing:
1. karnet Drzewo Życia – studio jogi
2. karta multisport
3. jednorazowa opłata 35 zł

Wstęp Medytacja eye-gazing: wstęp wolny 🙂

Jako inspirację posyłam linki do wielogodzinnego eksperymentu znanej światowej artystki Mariny Abramovic z 2010 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=OS0Tg0IjCp4#action=share

https://www.nytimes.com/2010/04/04/nyregion/04about.html

oraz do klipu Krzysztofa Zalewskiego „Miłość”
https://www.youtube.com/watch?v=IEiRPInizgQ&list=RDIEiRPInizgQ&start_radio=1

Obecnie medytacje eye gazing są organizowane na całym świecie jako wydarzenia w przestrzeni publicznej (także raz w roku na Rynku Wrocławskim) a także na różnego rodzaju warsztatach rozwoju świadomości. W lecie chciałabym organizować je także na terenie pobliskiego parku 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o praktyce Mindfulness/Uważności oraz o Mindfulness&Zen Coachingu, zajrzyj do zakładek na mojej stronie www.artofmindulness.pl

Zapraszam serdecznie ♥
Lidia Żurawowicz

KIEDY ?
Spotykamy się w PONIEDZIAŁKI  o godz. 20:30-21:30 i od 21:30-22:00.

GDZIE ?
W Studiu Jogi Drzewo Życia
ul. Tęczowa 57, bud G., wejście od podwórka

ZAPISY: Studio Jogi Drzewo Życia
Tel: 510 619 880
https://www.facebook.com/drzewozyciajoga/?hc_ref=SEARCH

Serdecznie zapraszamy i bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia ! 

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, Coach i Trener Uważności / Mindfulness Coach. Od wielu lat praktykuje medytacje (buddyjskie, sufickie, świeckie), jest nauczycielem akademickim, nauczycielką Mindfulness i Certyfikowaną Nauczycielką Programu Redukcji Stresu opartej na Uważności MBSR (certyfikat The Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA, Niemcy oraz Polski Instytut Mindfulness POLIM).
Uczestniczy regularnie w retreatach medytacyjnych. Organizuje i prowadzi medytacyjne weekendy Uważności, sesje Mindfulness&Zen Coachingu, sesje relaksacyjne i medytacyjne – zarówno grupowe jak i indywidualne. Współpracuje z firmami, organizacjami, szkołami i uczelniami. Zafascynowana jest potencjałem, który tkwi w każdym z nas, ŻYCIEM TU I TERAZ, w pełni świadomym, akceptującym, życzliwym i empatycznym.

Więcej informacji:
Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz
www.artofmindfulness.pl
lidia.zurawowicz@gmail.com
tel. +48 604 589 732

20 styczeń
poniedziałek @ 08:30 pm - 10:00 pm

Details

Organizer

Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz

Venue

Joga we Wrocławiu – Drzewo Życia

ul. Tęczowa 57, bud.G, 1 piętro
Wrocław, dolnośląskie Polska

+ Google Map