Ładowanie Wydarzenia

Dzień/Weekend Uważności – jeszcze są wolne miejsca !!

Serdecznie zapraszamy na Dni i Weekendy Uważności, w których mogą uczestniczyć zarówno absolwenci kursów Mindfulness/MBSR, jak i inne osoby praktykujące medytację i mindfulness, osoby pragnące wyciszenia, odpoczynku od zgiełku miasta, medytacyjnego relaksu w zieleni i pogłębienia kontaktu z samym sobą. Podczas Dnia czy Weekendu Uważności mamy szansę na pogłębienie naszej praktyki i przywrócenie uważnej obecności w życiu codziennym. Możemy odprężyć się w stanie bycia sobą, w niezwykle sprzyjającej wyciszeniu atmosferze, w oddaleniu od miasta, w otoczeniu zieleni, lasów i góry Ślęży.

Dzień Uważności rozpoczyna się w wyznaczoną sobotę (lub niedzielę) każdego miesiąca, ok godz. 10:00 rano. Odbywa się on w Domu Uważności pod Ślężą, w Sulistrowiczkach, 30 km od Wrocławia (szczegóły na priv). Po powitaniu pozostajemy w milczeniu do godziny 17:00, a następnie dzielimy się w kręgu swoim doświadczeniem i wrażeniami z dnia. Dzień Uważności formalnie kończy się o godzinie 18:00. W trakcie jego trwania będziemy praktykować różne formy medytacji i uważnej obecności. Ok godz. 14:00 jest przerwa obiadowa a po niej wspólny spacer po lesie w ciszy i uważności. Każdy zabiera ze sobą jakiś posiłek (wegetariański lub wegański) – przyniesionymi posiłkami będziemy się dzielić przy wspólnym stole. Posiłek i cała przerwa będzie odbywać się także w milczeniu i przy minimalnym kontakcie wzrokowym z innymi uczestnikami, tak byśmy mogli jeść, wiedząc, że jemy, że przeżuwamy, smakujemy, połykamy, odpoczywamy, spacerujemy. Na miejscu dostępna będzie kawa, herbata, woda. Posiłki można podgrzewać, jest w pełni wyposażona kuchnia do dyspozycji uczestników.

Ponieważ Dzień Uważności odbywa się w milczeniu – proszę by wszelkie kwestie, wątpliwości i pytania wyjaśnić ze mną przed jego rozpoczęciem.

W tym dniu upraszczamy wszystko maksymalnie: pozostajemy w milczeniu, minimalizujemy kontakt wzrokowy z innymi uczestnikami, wyłączamy i odkładamy telefony. Pozwoli nam to wejść głębiej w ćwiczenia medytacyjne i zachować energię na pracę nad uważną obecnością. W czasie tych 7 godzin praktyki – nicnierobienia, chodzenia, leżenia, rozciągania się, siedzenia, jedzenia może pojawić się wiele różnych odczuć. Wiele z nich może być bardzo intensywnych. Nie dzielimy się wtedy nimi, nie absorbujemy nimi nikogo, lecz w milczeniu obserwujemy cały ten proces, wszystko co się pojawia i po prostu akceptujemy wszystkie doznania w danej chwili. Poprzez ciszę i kontaktowanie się jedynie ze sobą samym w takich chwilach, mamy szansę zbliżyć się i zapoznać bardziej z prawdziwymi reakcjami umysłu i ciała, nawet smutnymi czy bolesnymi (ból fizyczny, poczucie winy, niepokój, niepewność itp.) Ćwiczymy po prostu bycie z rzeczami takimi, jakie są. Ćwiczymy zachowywanie spokoju. Ćwiczymy medytację – bardziej intensywnie i dłużej niż do tej pory, by zauważyć, jak powoli wplata się ona we wszystkie nasze codzienne czynności.

Świadomie rezerwujemy sobie czas, by być z samym sobą w sposób w jaki na co dzień zwykle nie mamy czasu z powodu zobowiązań, związków, nawału pracy, a także dlatego, że zwyczajnie nie chce nam się skupiać uwagi na naszym istnieniu, zwłaszcza kiedy cierpimy. I w ogóle zazwyczaj nie lubimy siedzieć cicho i bez ruchu. Kiedy mamy chwilę wolnego czasu, zwykle zapełniamy ją różnymi ‘wypełniaczami’, zajmując się czymkolwiek dla ‘zabicia czasu’.

Dzień Uważności jest po to, by było inaczej. Nic nas nie będzie rozpraszało, nic nie będzie nam pomagało ‘zabijać czas’. Chodzi o to by być z wszelkimi uczuciami jakie się pojawią, zaakceptować je w trakcie obserwacji oddechu, chodzenia, ćwiczeń jogi i medytacji. Będziemy pozwalać, by sprawy same się rozwijały. Wyzbądźmy się więc jakichkolwiek oczekiwań, jaki ma być ten dzień i jak powinien wyglądać. Pozwólmy mu zaistnieć w naszym życiu w sposób bezpośredni, bez ocen i bez kontroli czy prób zmieniania czegokolwiek. Ćwiczmy się w gotowości do bycia świadomym wszystkiego co się dzieje, chwila po chwili.

WSZYSTKO TEGO DNIA ROBIMY Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ, W CISZY.

Dzień Uważności służy przede wszystkim temu, by przyjrzeć się samemu sobie, by pogłębić praktykę i nauczyć się integrować ją z życiem codziennym. To także eksperyment, by poznać, czy życie, praca, bliscy wytrzymają i będą mieli się w porządku podczas naszej nieobecności. Jest to rzadka szansa nie tylko na to, by przebywać z sobą samym, lecz także by uważnie nauczyć się przebywać w grupie. Praktyka przebiega w ciszy, po to by zaoszczędzić energię, którą zwykle wydatkujemy na tzw. ‘gry towarzyskie’ – tym razem kierujemy ją do środka. Masz szansę także zobaczyć, że doświadczanie siebie w ciszy daje zupełnie nieoczekiwany efekt.

Prowadząca: dr Lidia Żurawowicz, wykładowca akademicki, nauczyciel mindfulness z wieloletnim doświadczeniem w praktyce medytacji, certyfikowany nauczyciel MBSR w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA, Niemcy). Od 2015 roku prowadzi regularne Medytacje Uważności oraz Sesje relaksacji z uważnością we Wrocławiu, a także indywidualne sesje w duchu Zen Coachingu / Coachingu Uważności.

Koszt Dnia Uważności (sobota):
Dla uczestników Treningu MBSR: jeden DU w cenie Kursu, dla absolwentów moich kursów MBSR – 100 zł/os, dla pozostałych osób – 150 zł/os.

Nocleg i poranna praktyka niedzielna – plus 50 zł/os.

Pełny Weekend Uważności z noclegiem (opłata jak za Dzień Uważności plus 100 zł/os.):
sobota od g. 10:00 – całodzienna praktyka uważności
niedziela – poranne medytacje, 30 minutowe indywidualne sesje coachingowe dla każdego uczestnika (głębokie słuchanie, dociekanie, mocne pytania, zanurzanie się w esencji), uważny spacer i medytacja
zakończenie – niedziela godz.15:00.

DODATKOWE TERMINY (także dłuższe odosobnienia) MOŻLIWE DO USTALENIA INDYWIDUALNEGO DLA GRUP/OSÓB KTÓRE ZGŁOSZĄ ZAINTERESOWANIE.

Płatności dokonujemy przed rozpoczęciem weekendu (po uprzednim uzgodnieniu uczestnictwa) na konto:
ART OF MINDFULNESS Lidia Żurawowicz
Ul. Gradowa 13/7
53-028 Wrocław
Nip: 899 216 07 73
Idea Bank:
30 1950 0001 2006 0031 9992 0001
Tytuł przelewu: Dzień / weekend uważności

Zapraszam serdecznie,
Lidia Żurawowicz
www.artofmindfulness.pl
Skontaktuj się, jeśli chcesz o coś dopytać.
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia – e-mail: lidia.zurawowicz@gmail.com lub tel: 604 589 732

19 Październik
sobota @ 10:00 am - 05:00 pm

Details

Organizer

Art Of Mindfulness Lidia Żurawowicz

Venue

Dom Uważności pod Ślężą

Sulistrowiczki, gm. Sobótka k. Wrocławia Polska

+ Google Map
  • Phone:
    604 589 732